czwartek, 20 luty 2020 20:15

Wysokomazowiecka drogówka kontrolowała stan pojazdów. Dwa zatrzymane dowody [foto]

Sokołowscy
Wysokomazowiecka drogówka kontrolowała stan pojazdów. Dwa zatrzymane dowody [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowieccy policjanci, w ramach akcji „SMOG”, skontrolowali stan techniczny 40 samochodów. W dwóch przypadkach zakończyło się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wysokomazowieckiej komendy włączyli się wczoraj w ogólnopolskie działania "SMOG". Funkcjonariusze skupili się przede wszystkim na sprawdzaniu stanu technicznego pojazdów. W trakcie 40 kontroli pojazdów mundurowi szczególną uwagę zwracali na sprawne oświetlenie, ale też czy nie ma wycieków płynów eksploatacyjnych i czy stan ogumienia adekwatny jest do warunków atmosferycznych. Wśród wszystkich skontrolowanych pojazdów, w dwóch przypadkach mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny. Funkcjonariusze poza stanem technicznym, tradycyjnie zbadali też trzeźwość 156 kierowców. Mundurowi zapowiadają dalsze tego typu kontrole.

Wysokomazowieccy policjanci apelują do kierowców o ostrożność podczas poruszania się po drogach regionu. Chwila nieuwagi lub nieostrożnie wykonywany manewr skutkować mogą zdarzeniem drogowym. Nie bez znaczenia jest również stan techniczny pojazdu – i to był główny cel wczorajszych działań „drogówki”.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)