środa, 18 marzec 2020 14:13

Drugi przypadek zakażenia COVID-19 w Podlaskiem [AKTUALIZACJA 19.03]

Ozonowanie Nasze Kwiaty

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali 18 marca o drugim potwierdzonym przypadku wystąpienia koronawirusa COVID-19 w regionie. Jak się okazało, po wykonaniu drugiego testu, młoda mieszkanka Białegostoku nie jest zakażona koronawirusem. 

Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku oświadcza, że w województwie podlaskim wciąż jest tylko jedna osoba zarażona koronawirusem. Ponowne badanie próbki pobranej od młodej kobiety z Białegostoku nie potwierdziło zakażenia.

Pierwszy test na zakażenie koranawirusem COVID-19 u młodej kobiety z Białegostoku wykonał na polecenie szpitala zakaźnego Państwowy Zakład Higieny w Warszawie. Wczoraj PZH telefonicznie poinformował pracowników szpitala o tym, że wynik pacjentki jest dodatni. Szpital natychmiast powiadomił służby sanitarne i pobrał kolejną próbę do weryfikacji. Kolejny test wczoraj wieczorem przeprowadziła Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku. Tym razem wynik był ujemny. Dziś rano (19.03) potwierdził go również na piśmie Państwowy Zakład Higieny w Warszawie. Pacjentka zostanie wypisana do domu.