piątek, 27 marzec 2020 18:38

Wysokomazowieccy policjanci sprawdzają osoby objęte kwarantanną

Ozonowanie Nasze Kwiaty

To zawsze umundurowani policjanci. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom, jak i osobom objętym kwarantanną.

Wysokomazowieccy dzielnicowi sprawdzają, czy osoby wskazane przez inspektora sanitarnego stosują się do zasad kwarantanny. Takie sprawdzenia realizowane są przynajmniej raz na dobę. Osoby sprawdzające przestrzeganie warunków kwarantanny są zawsze umundurowane, a kontrole rozpoczynają się poprzez połączenie telefoniczne.

Funkcjonariusze zachęcają do pobrania i zainstalowania na telefon aplikacji KWARANTANNA DOMOWA. Umożliwia ona potwierdzenie miejsca przebywania. Ułatwia także zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.

Policjanci apelują o rozsądek i stosowanie się do poleceń służb sanitarnych oraz instytucji państwowych. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek przebywać w wyznaczonym miejscu kwarantanny. Osoby takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)