poniedziałek, 30 marzec 2020 09:32

Cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Podlaskiem

Ozonowanie Nasze Kwiaty

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali o czterech nowych przypadkach wystąpienia koronawirusa w regionie.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o czterech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • 1. starszy mężczyzna z Łomży, hospitalizowany w tamtejszym szpitalu
  • 2. młoda kobieta z powiatu siemiatyckiego, hospitalizowana w Szpitalu w Hajnówce
  • 3. starsza kobieta z Białegostoku, hospitalizowana w Szpitalu w Łomży
  • 4. starszy mężczyzna z Białegostoku, hospitalizowany w Szpitalu w Łomży.

Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności.

W sumie w województwie podlaskim mamy 32 potwierdzone przypadki zakażenia COVID-19.

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus