czwartek, 30 kwiecień 2020 21:00

Nowy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie. Są też wyzdrowienia

Sokołowscy
Nowy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie. Są też wyzdrowienia foto: PUW

Dziś (30.04) poinformowano o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wśród zarażonych jest mężczyzna w sile wieku z powiatu wysokomazowieckiego. Przebywa w izolacji domowej.

W sumie w województwie podlaskim mamy 375 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19.

Wyzdrowiało kolejnych 14 osób (w sumie 177): dwie kobiety i mężczyzna w sile wieku z powiatu bielskiego, kobieta w sile wieku z powiatu wysokomazowieckiego, trzech mężczyzn i kobieta w sile wieku z powiatu białostockiego, trzy starsze kobiety i starszy mężczyzna z Białegostoku, młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu zambrowskiego.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu wysokomazowieckiego

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wysokiem Mazowieckiem informuje, że wg stanu na dzień 30.04.2020r., godz. 15.00, w związku z koronawirusem SARS-CoV-2, na terenie powiatu wysokomazowieckiego w kwarantannie domowej przebywa 114 osób, w nadzorze epidemiologicznym — 6, w izolacji domowej — 23, hospitalizowane - 3 osoby. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 1 nowy przypadek zakażenia (osoba ta pozostaje w izolacji domowej).