czwartek, 30 kwiecień 2020 21:19

Wysokie Mazowieckie. Miejska Biblioteka Publiczna wznawia działalność

Miejska Biblioteka Publiczna od poniedziałku 4 maja wznawia działalność po zakazie spowodowanym stanem epidemii. W związku z tym będą obowiązywały nowe zasady korzystania ze zbiorów MBP, które zostały opracowane na podstawie rekomendacji Biblioteki Narodowej.

Zasady korzystania ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Wysokiem Mazowieckiem po zniesieniu zakazu działalności bibliotecznej w związku z zagrożeniem epidemicznym
zgodne z rekomendacjami Biblioteki Narodowej

1. Działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej zostaje wznowiona 4 maja 2020 r.
2. Biblioteka jest czynna w godz. 9:00-16:00.
3. Czytelnicy mogą korzystać jedynie ze zbiorów Wypożyczalni dla Dorosłych. Czytelnia Książki i Prasy oraz Pracownia Orange pozostaną nieczynne do odwołania.
4. Przed planowaną wizytą w Bibliotece zaleca się kontakt telefoniczny: 86 275 23 43 w. 31 lub 508 095 193 albo e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. celem umówienia godziny, aby uniknąć kolejek i ewentualnego zamówienia książek do wypożyczenia.
5. Obsługa czytelników odbywać się będzie wyłącznie na parterze budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w oznaczonym miejscu (dostęp do innych pomieszczeń nie będzie możliwy).
6. Czytelnik zobowiązany jest do zasłonięcia nosa i ust, noszenia rękawiczek/dezynfekcji rąk podczas wizyty w Instytucji.
7. Każda książka zwrócona do Biblioteki przejdzie obowiązkową 14-dniową kwarantannę, w związku z czym mogą wystąpić utrudnienia z dostępnością niektórych tytułów.
Powyższe zasady wprowadzamy z myślą o bezpieczeństwie Czytelników i pracowników Biblioteki. Dbajmy o nasze zdrowie, o siebie nawzajem.