środa, 20 maj 2020 20:24

Wysokie Mazowieckie. Zmiana organizacji ruchu na ul. Armii Krajowej i części ul. Plac Odrodzenia

Sokołowscy

1 czerwca zmianie ulega organizacja ruchu na ul. Armii Krajowej oraz części ul. Plac Odrodzenia z relacji dwukierunkowych na jednokierunkowe z obowiązującym kierunkiem jazdy od ul. Ludowej w stronę ZUS.

Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie informuje, że w związku z oddaniem do użytku nowego skrzydła Przedszkola Miejskiego Nr 1 „Świat Malucha” w Wysokiem Mazowieckiem i zwiększeniem ilości uczęszczających dzieci do ok. 300, od dnia 01 czerwca 2020 roku wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu na ul. Armii Krajowej oraz części ul. Plac Odrodzenia z relacji dwukierunkowych na jednokierunkowe z obowiązującym kierunkiem jazdy od ul. Ludowej w stronę ZUS. Część ul. Plac Odrodzenia, biegnąca od ul. Długiej do istniejącego osiedla bloków mieszkalnych pozostaje bez zmian, tj. ruch będzie się odbywał w obu kierunkach.
 
Wprowadzenie takiego rozwiązania podyktowane jest koniecznością wyeliminowania trudności związanych z wzmożonym ruchem samochodowym w obrębie przedszkola, gdzie parkujące pojazdy blokowały jedną stronę jezdni, uniemożliwiając swobodne wykonanie manewru wymijania.