środa, 08 lipiec 2020 17:36

O bezpiecznych wakacjach z żakami RUCHu Wysokie Mazowieckie [foto]

O bezpiecznych wakacjach z żakami RUCHu Wysokie Mazowieckie [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowieccy policjanci wczoraj na stadionie miejskim w Wysokiem Mazowieckiem spotkali się z żakami klubu sportowego RUCH Wysokie Mazowieckie. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzać wolny czas.

Wczoraj wysokomazowieccy policjanci podjęli wspólne działania z przedstawicielkami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Wysokiem Mazowieckiem i zagościli na stadionie miejskim przeprowadzając "lekcję bezpieczeństwa" z grupą dzieci spędzającą czas wolny na zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Okres wakacyjny jest dobrą okazją do przypomnienia najmłodszym ogólnych zasad bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby w ramach akcji „Wakacyjne pogotowie bezpieczeństwa” wspólnie porozmawiać z młodym pokoleniem o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w okresie wakacji i zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie są charakterystyczne dla letniego, beztroskiego, wakacyjnego wypoczynku.

Policjantka i profilaktyk rozmawiały z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą przestrzegając przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach. Prelegentki edukowały także dzieci z zakresu ruchu drogowego przypominając o konieczności noszenia odblasków przez każdą osobę poruszającą się po zmroku, poza obszarem zabudowanym. W trakcie spotkania informowano opiekunów o potencjalnych zagrożeniach, sposobach kontaktu z najbliższą jednostką Policji oraz z dzielnicowym promując aplikację „Moja Komenda” i „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”, która służy aktywnemu działaniu społeczeństwa w budowaniu poczucia bezpieczeństwa publicznego.

Dzieci odwiedzili także przewodnicy psów służbowych ze swoimi pupilami - Borysem i Łapą. Maluchy mogły zadawać pytania policjantom, którzy na co dzień pełnią służbę z psami. Była to też doskonała okazja do opowiedzenia młodym ludziom o codziennej służbie mundurowych i promocji zwodu policjanta wśród opiekunów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)