poniedziałek, 13 lipiec 2020 22:12

Wysokie Mazowieckie. O bezpieczeństwie z harcerzami

Sokołowscy
Wysokie Mazowieckie. O bezpieczeństwie z harcerzami foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Kontynuując działania na rzecz bezpiecznego wypoczynku w okresie letnim przedstawiciele wysokomazowieckiej Policji odwiedzili harcerzy "Leśna Gwardia" wyjeżdżających na obóz letni do Michałowa.

Policjanci wraz z profilaktyk Wydziału Prewencji w ramach programu „Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa”, przeprowadzili spotkanie profilaktyczne. Przedstawiciele wysokomazowieckiej Policji odwiedzili harcerzy wyjeżdżających na obóz letni do Michałowa. Rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o szeroko rozumianym bezpieczeństwie podczas wakacji. Jednocześnie zwrócili uwagę na zagrożenia, jakie są charakterystyczne dla letniego, beztroskiego wypoczynku. Mundurowa w głównej mierze poruszyła temat bezpiecznego zachowania na strzeżonych kąpieliskach, przestrzegając jednocześnie przed kąpielą na tak zwanych "dzikich kąpieliskach".

Profilaktyk zachęcała dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastyczno – filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK” w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, a także w zawodach „Wirtualny bieg po bezpieczne wakacje” organizowanego w ramach wojewódzkiego programu „Mam wybór...wybieram rozsądek”.

(info/foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

129 173622