niedziela, 19 lipiec 2020 21:05

Najlepsi kolarze ścigali się w Wysokiem Mazowieckiem i Kuleszach Kościelnych [wideo/foto]

Ozonowanie Nasze Kwiaty

W niedzielę, 19 lipca w Wysokiem Mazowieckiem odbył się 59. Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Do rywalizacji stanęło 101 zawodników z Polski i zagranicy. Trasa wyścigu liczyła 149 km i przebiegała przez gminy Wysokie Mazowieckie i Kulesze Kościelne.

W tegorocznej edycji wyścigu do rywalizacji stanęło 101 kolarzy z grup zawodowych z Polski i zagranicy, m. in. Niemiec, Izraela, Czech i Estonii. Mieli do pokonania dystans liczący ponad 149 km. Start honorowy odbył się przed Urzędem Miasta w Wysokiem Mazowieckiem. Natomiast mierzenie czasu rozpoczęło się o godzinie 13:00 podczas tzw. startu ostrego w miejscowości Gołasze Puszcza.

Najszybszym kolarzem okazał się Felix Gross z reprezentacji Niemiec. Jako drugi na metę dotarł Estończyk Markus Pajur z grupy Tartu 2024. Trzecią pozycję na podium wywalczył Polak, Stanisław Aniołkowski z zespołu CCC Development Team.

Nagrody wręczali Burmistrz Wysokiego Mazowieckiego Jarosław Siekierko, Senator RP Marek Komorowski, Wójt Gminy Wysokie Mazowieckie Krzysztof Krajewski oraz Wójt Gminy Kulesze Kościelne Stefan Grodzki.