21/07/2020 18:41

Wysokie Mazowieckie. Przekroczył prędkość o 53 km/h - stracił prawo jazdy

Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Jak informuje rzecznik prasowy wysokomazowieckiej policji: - Wczoraj po 8:00 policjanci z wysokomazowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h w jednej z miejscowości na terenie gminy Wysokie Mazowieckie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Został również ukarany mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Miejsce prowadzonych przez funkcjonariuszy kontroli prędkości, zostało wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów oraz warunków panujących na drodze. Mundurowi przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.