wtorek, 04 sierpień 2020 21:05

Puchar jest nasz! MKS Ruch Wysokie Mazowieckie wygrywa wojewódzki Puchar Polski [foto]

Ozonowanie

MKS Ruch Wysokie Mazowieckie pokonał Olimpię Zambrów w finale wojewódzkim Pucharu Polski. Mecz odbył się dzisiaj (04.08) na stadionie w Zambrowie.

Finał Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego rozpoczął się o godzinie 17:00 na stadionie Miejskim w Zambrowie. W deszczowej aurze do walki stanęły drużyny Olimpii Zambrów i Ruchu Wysokie Mazowieckie. Olimpia z Ruchem w finale wojewódzkiego Pucharu Polski spotyka się po raz drugi. Pierwszy finał miał miejsce w sezonie 1993/1994. Wtedy mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się wynikiem 3:3. Rozstrzygnęły karne, które Olimpia wygrała 4:3.

W 43. minucie spotkania na prowadzenie wychodzi MKS Ruch Wysokie Mazowieckie. Po zamieszaniu po rzucie rożnym, celny strzał z bliskiej odległości oddaje Kamil Jackiewicz. W pierwszej połowie meczu zambrowianie mieli dwie sytuacje bramkowe, wysokomazowiecka drużyna jedną, ale za to zakończoną bramką.

W 76. minucie meczu do wyrównania doprowadza Olimpia. Z rzutu karnego bramkę zdobywa Kamil Zalewski. Remisem 1:1 kończy się druga połowa. O wyniku decydować będzie dogrywka 2x15 minut.

W drugiej części dogrywki gola, ponownie po rzucie rożnym, strzela MKS Ruch Wysokie Mazowieckie. Zdobywcą bramki na wagę pucharu jest Kamil Stankiewicz.

Olimpia Zambrów 1: 2 MKS Ruch Wysokie Mazowieckie

• Skład wyjściowy MKS Ruch Wysokie Mazowieckie: Cezary Osuch, Tomasz Porębski, Kamil Jackiewicz, Paweł Brokowski, Michał Grochowski, Michał Hryszko, Bartosz Jurczak, Kamil Stankiewicz (kpt.), Karol Mackiewicz, Łukasz Grzybowski, Wojciech Kuriata.
    • Rezerwa: Rafał Rakowiecki, Jakub Szyszło, Maciej Kozłowski, Daniel Samluk, Michał Domański, Adrian, Pytlik, Rafał Kujawa.