środa, 05 sierpień 2020 19:29

Zmiana na stanowisku Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej

Ozonowanie Nasze Kwiaty

Mł. bryg. Sebastian Zdanowicz zastąpił nadbryg. Jarosława Wendta na stanowisku Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Ustępujący komendant nadbryg. Jarosław Wendt służbę w PSP sprawował 30 lat, natomiast w 2016 roku został powołany na Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Akt mianowania na stopień nadbrygadiera z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrał w roku 2018.

- Moment pożegnania z mundurem musiał w końcu nadejść. Dziś zamykam pewien okres w swoim życiu. Po 30 latach kończę czynną służbę, ale służba dla naszego kraju nie kończy się nigdypodkreślał nadbryg. Jarosław Wendt.

Nowy Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej pełni czynną służbę od 24 lat. Od samego początku, aż do teraz związany jest z podlaską jednostką PSP. Był m.in. zastępcą dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Białymstoku, a od lipca tego roku pełni obowiązki dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w tym mieście.

- Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Wiem, że objęcie tak odpowiedzialnego stanowiska to duże wyzwanie. Rola komendanta to niezwykle istotna, wielopłaszczyznowa działalność na rzecz całego województwa mówił podczas swojego wystąpienia mł. bryg. Sebastian Zdanowicz

W imieniu całego Zarządu Województwa Podlaskiego pamiątkowe grawertony wręczył wicemarszałek Marek Olbryś.

- Chciałbym serdecznie podziękować odchodzącemu komendantowi za długoletnią służbę i pracę, którą wszyscy bardzo cenimy – podkreślił wicemarszałek. – Panu Sebastianowi Zdanowiczowi serdecznie gratuluję i obiecuję, że może Pan liczyć na wsparcie ze strony Województwa Podlaskiego – dodał.

Wicemarszałek Marek Olbryś zaznaczył także, że zarząd województwa przeznaczył ponad 2,5 mln zł na OSP i pomoc materialna ze strony Województwa Podlaskiego będzie kontynuowana w kolejnych latach.

W wydarzeniu uczestniczyli także: Jarosław Zieliński – Poseł na Sejm RP, Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski, Andrzej Bartkowiak – Komendant Główny PSP, a także przedstawiciele duchowieństwa oraz funkcjonariusze PSP i OSP.

Bartłomiej Modzelewski/UMWP Fot.: Anna Augustynowicz