piątek, 14 sierpień 2020 17:45

Połączenie kolejowe do Wysokiego Mazowieckiego? Jest na to szansa

Rozwój kolejowej sieci transportowej w województwie podlaskim, a w szczególności nabór wniosków do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej + do 2028 roku były tematami środowego (12.08) spotkania Marka Olbrysia, Wicemarszałka Województwa Podlaskiego i Ireneusza Merchela, Prezesa Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., które odbyło się w Warszawie. W spotkaniu brał również udział Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosław Siekierko.

Jak informuje Urząd Miejski w Wysokiem Mazowieckiem: Przedwojenne plany budowy linii kolejowej do naszego miasta, w najbliższej przyszłości mogą zostać urzeczywistnione. Rozwój kolejowej sieci transportowej w województwie podlaskim, a w szczególności nabór wniosków do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej + do 2028 roku były tematem spotkania Ireneusza Merchela, Prezesa Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Marka Olbrysia, Wicemarszałka Województwa Podlaskiego, które odbyło się 12 sierpnia 2020r. w Warszawie. W spotkaniu brał również udział Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosław Siekierko, który dąży do utworzenia linii kolejowej przez miasto.

W ramach programu, województwo podlaskie zgłosiło projekt pn. Stworzenie ciągu komunikacyjnego Łomża–Białystok poprzez rewitalizację wraz z elektryfikacją linii kolejowej nr 49 Łomża – Śniadowo oraz elektryfikacja i odbudowa infrastruktury obsługi pasażerskiej na linii nr 36 na odcinku Śniadowo–Łapy.

Resized 20200812 103315

foto: UM Wysokie Mazowieckie