czwartek, 01 październik 2020 18:53

"Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków" w powiecie wysokomazowieckim

"Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków" w powiecie wysokomazowieckim foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Dzisiaj obchodzimy "Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków". Z tej okazji policjant Wydziału Ruchu Drogowego oraz profilaktyk Wydziału Prewencji spotkali się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego numer 1 w Wysokiem Mazowieckiem. Policjant przypominał, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych i jak ogromny wpływ mają one na bezpieczeństwo na drodze.

Ruszyła akcja informacyjno-edukacyjna pod nazwą „Świeć Przykładem”. Jej celem jest przypomnienie i uświadamianie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych. Akcja wpisuje się w „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”. W związku z tym policjant z Wydziału Ruchu Drogowego wraz z profilaktyk Wydziału Prewencji spotkali się z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego numer 1 w Wysokiem Mazowieckiem. Profilaktyk rozmawiała z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o bezpiecznych zachowaniach pieszych i rowerzystów. Policjant przypominał, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych i jak ogromny wpływ mają one na bezpieczeństwo na drodze. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały upominki w postaci elementów odblaskowych i kolorowanek.

Używanie „odblasków” w warunkach ograniczonej widoczności ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych, ponieważ pozwala kierującemu pojazdem dostrzec taką osobę z dużej odległości i bezpiecznie ją ominąć. Przypominamy również rowerzystom, że ich jednoślady powinny być wyposażone w oświetlenie w postaci czerwonego światła odblaskowego z tyłu, a w przypadku jazdy w warunkach ograniczonej widoczności także, w światła pozycyjne z przodu i z tyłu.Pamiętajmy – NOŚMY ODBLASKI - bądźmy widoczni na drodze.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)