poniedziałek, 05 październik 2020 21:20

Policja w weekend zatrzymała dwóch pijanych kierowców

Policja w weekend zatrzymała dwóch pijanych kierowców foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowieccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nietrzeźwych kierujących. Policjanci przypominają, że nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Jak informuje rzecznik prasowy wysokomazowieckiej policji: - Kolejnych dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymali wysokomazowieccy mundurowi. Do pierwszego zatrzymania przez policjantów "drogówki" doszło w niedzielę tuż po północy. 29-letni kierowca bmw miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Kolejnym nietrzeźwym kierowcą okazał się 47–latek. Mężczyzna kierował volkswagenem w okolicach miejscowości Klukowo. Został zatrzymany, w niedzielę, tuż po 20. Badanie alkomatem wykazało, że miał on prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, gdyż już wcześniej uprawnienia zostały mu cofnięte.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kolejny raz apelują także o rozwagę i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Pijany kierowca nie tylko naraża swoje zdrowie i życie, ale przede wszystkim stanowi bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu.