czwartek, 15 październik 2020 20:49

Punkty pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2 w województwie podlaskim

Ozonowanie Choinki

W województwie podlaskim działają obecnie 22 punkty pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Liczba ta rośnie, wraz ze zwiększonym zapotrzebowaniem na wykonywanie testów. Podlaski NFZ w najbliższych dniach planuje uruchomienie kolejnych punktów pobrań. 

W związku z coraz większym zainteresowaniem wykonywaniem testów, punkty sukcesywnie wydłużają godziny pracy. Od jutra (16.10) podlaski NFZ przejmuje finansowanie mobilnych zespołów wymazowych (łącznie 11 zespołów), przeznaczonych do pobierania wymazów w domu pacjenta, który z uwagi na stan zdrowia nie może dostać się do drive thru.

Wykaz punktów oraz aktualizowana codziennie specjalna mapa, na której zaznaczono lokalizację wszystkich miejsc pobrań, wraz z numerami telefonów oraz godzinami przyjęć, znajduje się na stronie pacjent.gov.pl:
https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/test-w-mobilnym-punkcie-pobran

Przed udaniem się do punktu pobrań warto sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy punkt, w jakich godzinach jest otwarty, gdyż liczba nowo otwartych punktów codziennie się zwiększa. Dzięki temu możemy uniknąć oczekiwania w kolejce na pobranie wymazu.

W przypadku jakichkolwiek zgłaszanych problemów, podlaski NFZ podejmuje natychmiastową reakcję, by w pełni zabezpieczyć dostęp do punktów pobrań, szczególnie w tych miejscach, gdzie występuje wzrost zachorowań.

Podlaski NFZ