wtorek, 17 listopad 2020 21:34

Wysokie Mazowieckie. Trwają prace przy nowej drodze w mieście. Koszt to 9,5 mln zł [foto]

Ozonowanie Choinki
Wysokie Mazowieckie. Trwają prace przy nowej drodze w mieście. Koszt to 9,5 mln zł [foto] foto: UM Wysokie Mazowieckie

Trwa budowa nowej drogi w Wysokiem Mazowieckiem. Jest ona obecnie największą inwestycją prowadzoną przez samorząd miasta. Koszt wynosi 9 400 000 zł.

Jak informuje Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie: Obecnie intensywnie trwają prace nad budową drogi po zachodniej części miasta, dzięki której powstaną tereny inwestycyjne, przemysłowo-usługowe oraz mieszkaniowe. Będzie ona łączyć docelowo drogę krajową na wlocie do miasta od strony Zambrowa z odcinkiem wylotowym z miasta poprzez włączenie w istniejącą drogę Aleję Niepodległości.

Inwestycja podzielona jest na III etapy:

  • budowa pierwszego z nich (Warszawska – Podlaska) jest w trakcie realizacji. Koszt inwestycji to 9.400.000,00 zł, z czego 4.000.000,00 zł to dofinansowanie z Narodowego Funduszu Dróg Samorządowych. Zadanie zaplanowane jest na lata 2020-2022.
  • na II etap (od Podlaskiej do Ludowej) złożony został wniosek o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych z terminem realizacji 2021 – 2023.
  • III etap inwestycji to odcinek od ulicy Ludowej do Alei Niepodległości. Dokumentacja jest w trakcie opracowywania.

Droga ta zdecydowanie wpłynie na odciążenie centrum miasta. Realizacja I etapu zapewni bezpośredni dojazd do Mlekovity II, natomiast II etap pozwoli na dojazd do głównej siedziby Mlekovity.