środa, 25 listopad 2020 18:22

Wysokie Mazowieckie. Biblioteka a COVID-19

W związku z drugą falą pandemii i decyzją o czasowym zawieszeniu działalności instytucji kultury, od 7 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem znowu jest zamknięta, ale nie nieczynna.

Agnieszka Dąbrowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wysokiem Mazowieckiem: - W związku z tym przypominamy o usłudze „Książka na telefon”, która w stałej ofercie naszej biblioteki znajduje się już od 2015 r. Skierowana jest do osób zamieszkałych na terenie naszego miasta, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do biblioteki: starszych, chorych, niepełnosprawnych. W nowej rzeczywistości jest to dobre rozwiązanie pozwalające na pracę biblioteki i zwiększenie czytelnikom dostępności do zbiorów bibliotecznych.
Katalog online umieściliśmy na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury, aby umożliwić zapoznanie się z bogatym księgozbiorem i doborem literatury nie tylko mieszkańcom naszego miasta czy powiatu, ale całej Polski. Funkcjonuje także usługa wypożyczeń międzybibliotecznych.
Książki można zamówić i wypożyczyć po wcześniejszym kontakcie telefonicznym: 86 275 23 43 w. 30 - Oddział dla Dzieci, w. 31 - Wypożyczalnia dla Dorosłych, lub mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Elektroniczna rezerwacja w systemie MAK+ jest niemożliwa ze względu na niekompletną bazę czytelników. Odbiór zamówionych publikacji odbywa się w drzwiach wejściowych do budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w godz. 8.00-16.00.