środa, 25 listopad 2020 19:11

Wysokie Mazowieckie. Pirat drogowy zatrzymany przez policjantów

Wysokie Mazowieckie. Pirat drogowy zatrzymany przez policjantów foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali kierującego mercedesem, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 58 km/h. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi.

Jak informuje rzecznik prasowy wysokomazowieckiej policji: - Wczoraj tuż po 9, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. W jednej z miejscowości na terenie gminy Wysokie Mazowieckie, 34-latek przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 58 km/h. Mężczyzna otrzymał mandat, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że zgodnie z kodeksem drogowym kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki między innymi- umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie, zażywane leki. Należy również pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi.