środa, 25 listopad 2020 19:29

Ukradli puszkę z pieniędzmi przeznaczonymi na leczenie Michasia!

Ukradli puszkę z pieniędzmi przeznaczonymi na leczenie Michasia! foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież zuchwałą. Do zdarzenia doszło w budynku jednej ze stacji paliw. 29 i 24-latek ukradli puszkę z pieniędzmi przeznaczonymi na leczenie chorego dziecka. Mieszkańcy powiatu usłyszeli już zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje rzecznik prasowy wysokomazowieckiej policji: - W drugą niedzielę listopada, dyżurny wysokomazowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży puszki z pieniędzmi. Z ustaleń mundurowych wynikało, że złodzieje z lady sklepowej jednej ze stacji paliw w powiecie zabrali zaplombowaną puszkę, w której znajdowały się datki o szacunkowej wartości około 1000 złotych. Pieniądze były przeznaczone na leczenie chorego dziecka. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania podejrzanych. Zarówno dzielnicowi jak i kryminalni wysokomazowieckiej komendy znali wizerunek podejrzanych. Zatrzymanie ich było już tylko kwestią czasu.

W poniedziałek, policjanci zatrzymali 24 letniego mieszkańca powiatu. Wczoraj, w ręce mundurowych wpadł 29 latek. Obaj podejrzani zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej, za którą grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.