poniedziałek, 04 styczeń 2021 13:36

Obywatelskie zatrzymanie w Wysokiem Mazowieckiem. 68-latek miał ponad 2,4 promila!

Obywatelskie zatrzymanie w Wysokiem Mazowieckiem. 68-latek miał ponad 2,4 promila! foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Dzięki czujnej i wzorowej postawie mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego i zambrowskiego, zatrzymany został nietrzeźwy kierujący. Do obywatelskiego ujęcia doszło w sobotę w Wysokiem Mazowieckiem. Kierujący peugeotem 68-latek został przekazany policjantom. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje rzecznik prasowy wysokomazowieckiej policji: - Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, w sobotę tuż po 16, otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego na ulicy 1-ego Maja w Wysokiem Mazowieckiem. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali wskazanego przez zgłaszających nietrzeźwego mężczyznę. Badanie stanu trzeźwości 68-latka wykazało ponad 2.4 promila alkoholu w organizmie. Teraz szczegółowym wyjaśnieniem zdarzenia zajmują się funkcjonariusze wysokomazowieckiej policji, a dalszym losem kierowcy zajmie się sąd.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.