poniedziałek, 11 styczeń 2021 19:10

Pijany kierowca zatrzymany po interwencji świadka. Miał 2,5 promila alkoholu

Pijany kierowca zatrzymany po interwencji świadka. Miał 2,5 promila alkoholu foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

W weekend wysokomazowieccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości Kodeks Karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

Jak informuje rzecznik prasowy wysokomazowieckiej policji: - Tylko w miniony weekend na terenie powiatu wysokomazowieckiego policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili na „podwójnym gazie”. Pierwszy z nich wpadł w ręce dzielnicowych z Posterunku Policji w Sokołach tuż po północy w niedzielę na terenie gminy Wysokie Mazowieckie. O kierowcy volkswagena poinformował dyżurnego wysokomazowieckiej policji świadek, który podejrzewał, że kierowca może być pijany, gdyż pojazd poruszał się całą szerokością jezdni. Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 51-latek miał dwa promile alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy. Kolejny z nich został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy z ogniwa Patrolowo Interwencyjnego dzisiaj po północy. Mundurowi zauważyli forda, którego kierowca nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy. Policjanci postanowili sprawdzić co jest tego przyczyną. Już od pierwszej chwili rozmowy wyczuli od 32-latka alkohol. Mężczyzna prowadził samochód mając dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nadal apelują o trzeźwość za kierownicą! Proszą także o stanowczą reakcję, gdy ktoś z bliskiego otoczenia zamierza wsiąść do samochodu będąc pod wpływem alkoholu.