czwartek, 14 styczeń 2021 17:24

Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon może uratować komuś życie

Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon może uratować komuś życie foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem prowadzą działania „Nie bądźmy obojętni”. Sprawdzają miejsca, gdzie mogą szukać schronienia osoby bezdomne. Funkcjonariusze apelują także o zwrócenie uwagi, gdy ktoś znajduje się w okolicznościach grożących wychłodzeniem organizmu. Reagujmy! Jeden telefon pod numer 112 może uratować czyjeś życie.

W najbliższych dniach prognozowane są duże spadki temperatur, w związku z czym policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na osoby starsze, samotne oraz bezdomne a także wszystkie inne, które będą narażone na złe warunki pogodowe. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy 112, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne możemy powiadomić Policję także poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonkę "bezdomność" i zaznaczając to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".

Funkcjonariusze apelują także o reakcję w przypadku zauważenia osoby znajdującej się w okolicznościach grożących wychłodzeniem organizmu – zwłaszcza, gdy leży lub ma problemy z poruszaniem się. Warto zajrzeć także do sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. Reagujmy! Jeden telefon pod numer 112 może uratować życie.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)