wtorek, 19 styczeń 2021 18:48

Prędkość, alkohol i parkowanie – najczęstsze przewinienia w powiecie wysokomazowieckim

zdjęcie archiwalne zdjęcie archiwalne

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! „Mapa” jest dostępna na stronach internetowych Policji.

1 lipca 2016 roku uwzględniając oczekiwania społeczne, stworzono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. W 2020 roku wysokomazowieccy policjanci odnotowali na mapie łącznie 805 sygnałów napływających od osób, które chcą mieć bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa w okolicy swojego zamieszkania.

W wyniku weryfikacji wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2020 roku zgłoszeń, policjanci potwierdzili 374 zagrożenia, a 103 uzyskało status "potwierdzone wyeliminowane" w wyniku podejmowanych interwencji.

W ubiegłym roku na terenie powiatu wysokomazowieckiego mundurowi odnotowali najwięcej zgłoszeń między innymi w zakresie przekraczania dozwolonej prędkości (272), spożywania alkoholu w miejscu zabronionym (153), nieprawidłowego parkowania (111), niewłaściwej infrastruktury drogi (43), wałęsających się bezpańskich psach (35), nielegalnych rajdach samochodowych (17), a w 15 przypadkach policjanci zostali poinformowani o tzw. „dzikich wysypiskach”.

W wielu miejscach, gdzie wskazano zagrożenie związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym, których na terenie naszego powiatu było najwięcej, funkcjonariusze wysokomazowieckiej "drogówki" wielokrotnie zatrzymywali prawa jazdy, potwierdzając tym samym obawy mieszkańców.

Mieszkańcy w 2020 roku zgłaszali także problem spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych i zaśmiecanie tego terenu poprzez osoby pijące alkohol. Podjęte przez dzielnicowych działania, doprowadziły do tego, że takie incydenty nie są już w tych miejscach widziane. Podczas wielokrotnych, doraźnych kontroli dzielnicowych, nie ma tam również osób spożywających alkohol.

To tylko niektóre z przykładów współdziałania dzielnicowych z lokalnym społeczeństwem, mających na celu eliminowanie zjawisk uciążliwych społecznie. „Mapa” dostępna jest na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, a jej obsługa nie stwarza mieszkańcom problemów.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)