środa, 24 kwiecień 2013 19:46

MLEKOVITA najcenniejszą firmą w branży i z kolejnym awansem na Liście 500 Rzeczpospolitej

Sokołowscy

024MLEKOVITA systematycznie pracuje na wzrost swojej pozycji na rynku. W Rankingu Najcenniejszych Przedsiębiorstw Rzeczpospolitej, towarzyszącym Liście 500, okazała się najcenniejszą firmą w branży mleczarskiej.

MLEKOVITA to firma ze 100% kapitałem polskim, największa grupa mleczarska w Polsce oraz największy eksporter przemysłu mleczarskiego. Efektywność zarządzania i osiągane rokrocznie coraz lepsze wyniki finansowe bezpośrednio przekładają się na systematyczny wzrost wartości przedsiębiorstwa, które jest cenione zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Systematyczny awans MLEKOVITY w rankingach jest dowodem na to, iż firma należy do czołówki nie tylko w branży spożywczej, ale i w całej gospodarce.
Rzeczpospolita od 1999 roku zamieszcza na swoich łamach Listę 500 największych polskich firm. To najbardziej cenione zestawienie funkcjonujących w Polsce przedsiębiorstw ukazuje obraz gospodarki i zachodzące w niej zmiany. Od 10 lat towarzyszy mu również wycena największych firm dokonywana przez redakcję dziennika – prestiżowy Ranking Najcenniejszych Przedsiębiorstw Rzeczpospolitej. W opublikowanym 24 kwietnia 2013 r. najnowszym jego wydaniu MLEKOVITA znalazła się lokatę wyżej niż przed rokiem, okazując się najcenniejszą firmą w branży. Jednocześnie zgodnie z ostatnim Rankingiem Najcenniejszych Polskich Marek 2012 MLEKOVITA pozostaje najcenniejszą marką produkcyjnego sektora polskiej gospodarki.
W jubileuszowej XV edycji Listy 500 największych polskich firm Rzeczpospolitej MLEKOVITA awansowała natomiast o kolejne dwie pozycje w porównaniu z rokiem ubiegłym i znalazła się na 108. miejscu. Coraz wyższa lokata jest nie tylko sukcesem, ale również motywacją do uzyskiwania jeszcze lepszych wyników w przyszłości, dodatkowo stymulowaną sukcesywnym wspinaniem się po drabinie Listy 500 w ostatniej dekadzie - MLEKOVITA awansowała w tym czasie o ponad 80 pozycji (191. miejsce w 2002 r.).
W publikowanym rokrocznie w kwietniu zestawieniu dziennika Rzeczpospolita polskie firmy układane są według danych zebranych na podstawie sprawozdań finansowych za rok 2012, ankiet oraz informacji prasowych i danych uzyskanych od firmy Dun & Bradstreet Poland.

024a

Dział Marketingu SM MLEKOVITA/foto:k.m