poniedziałek, 05 listopad 2018 20:22

Wysokomazowieccy policjanci podsumowali akcję „Znicz 2018”. 8 kolizji, 1 pijany kierowca

Sokołowscy
Wysokomazowieccy policjanci podsumowali akcję „Znicz 2018”. 8 kolizji, 1 pijany kierowca foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Akcja „Znicz 2018”, była czasem wytężonej pracy dla policjantów. Wysokomazowieccy mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich osób odwiedzających groby swoich bliskich.

W minioną środę wysokomazowieccy policjanci rozpoczęli na drogach naszego powiatu akcję „znicz 2018”. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo i porządek, a w razie potrzeby służyli radą i pomocą odwiedzającym groby. Policjanci prowadzili w tym czasie również akcje profilaktyczne propagując m.in. prawidłowe oraz bezpieczne zachowania wśród kierujących, a także rozdawali elementy odblaskowe pieszym przypominając jednocześnie, że w określonych sytuacjach noszenie ich jest obowiązkowe. Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali również stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących. Niestety, znalazł się kierowca, który postanowił usiąść za kółkiem pod wpływem alkoholu. Ponadto podczas 5-cio dniowej akcji „Znicz 2018” na terenie powiatu wysokomazowieckiego doszło do 8 kolizji, których przyczynami była między innymi nadmierna prędkość i brawurowa jazda.

Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W jednym miejscu zmieniona została organizacja ruchu, tak by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do cmentarzy, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby. W tych miejscach policjanci kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się. Funkcjonariusze patrolowali także okolice oraz same cmentarze by zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groby.

Za nami akcja „znicz 2018”. Nie znaczy to jednak, że o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym należy już zapomnieć. Muszą one towarzyszyć wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i to nieustannie, tym bardziej, że w okresie jesienno-zimowym warunki atmosferyczne coraz częściej będą niesprzyjające.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)