piątek, 11 styczeń 2019 19:08

Wysokie Mazowieckie pozna tajniki montażu filmów. Warsztaty z Alicją Szulc [14.01]

Ozonowanie

Nowy rok w Wysokiem Mazowieckiem rozpoczyna się od atrakcji. Pracownia Orange zdobyła czwarte miejsce w konkursie „Nasza miejscowość 2050” organizowanym przez Fundację Orange. W nagrodę w lokalnej świetlicy odbędą się warsztaty z montowania filmów na smartfonach, które poprowadzi animatorka i fotografka- Alicja Szulc. Zapraszamy na zajęcia do Pracowni Orange 14  stycznia o godzinie 15:30.

Wysokie Mazowieckie pozna tajniki montażu filmów.

Zakończył się Tydzień Pracowni Orange, podczas którego Pracownie w całej Polsce przygotowały zadania w ramach konkursu „Nasza miejscowość 2050”. Pytanie konkursowe brzmiało: „Jaka przyszłość czeka mieszkańca Waszej miejscowości w 2050 roku?”. Wśród uczestników konkursu znalazła się także lokalna Pracownia Orange w Wysokiem Mazowieckiem, która jako formę pracy konkursowej wybrała rysunek ukazujący futurystyczną wizję Urzędu Miasta. Konkurs wymagał nie tylko kreatywności, ale także wiedzy na temat potrzeb mieszkańców swojej miejscowości. Niebanalny pomysł i wykonanie zapewniły Pracowni czwarte miejsce na podium. W ramach nagrody świetlicę odwiedzi Alicja Szulc, animatorka i fotografka, która dla mieszkańców Wysokiem i okolic poprowadzi warsztat z montowania filmów na smartfonach. Będzie to okazja dla młodszych i starszych odbiorców, aby zaczerpnąć fachowej wiedzy bezpośrednio od profesjonalistki, bo już wkrótce smartfon może zastąpić prawdziwą kamerę.

Kilka słów o Alicji Szulc

Alicja Szulc jest absolwentką realizacji obrazu na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz pedagogiki społeczno-opiekuńczej na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. W swojej codziennej pracy wykorzystuje fotografię cyfrową i analogową, krótkie formy filmowe oraz animacje poklatkowe. Od 2010 roku współpracuje z Siecią Latających Animatorów Kultury, w ramach której prowadzi warsztaty i wspiera projekty takie jak m.in.: Seniorzy w Akcji oraz Pracownie Orange.
Projekt społeczny Fundacji Orange

Pracownie Orange to multimedialne świetlice dla lokalnych społeczności. Każda z nich została wyposażona w sprzęt multimedialny: komputery z darmowym dostępem do internetu, konsolę do gier oraz telewizory LCD. Od początku trwania programu powstało już 100 takich świetlic. W Pracowniach organizowane są liczne szkolenia, warsztaty, zajęcia – zawsze bezpłatne i dostępne dla wszystkich chętnych.

Fundacja Orange