piątek, 15 marzec 2019 20:31

Z dumą o sukcesach! Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem

Sokołowscy
Z dumą o sukcesach! Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem foto: gimwm.psis.edu.pl

Sukcesy zawsze są powodem do dumy. Szczególnie jeżeli jest ich tyle. O części z nich opowiedziała redakcja szkolnej gazetki działającej przy Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem.

Jak informuje nas redakcja gimwm.psis.edu.pl: Praca w szkole to nie tylko proces nauczania w klasach. To także zindywidualizowane rozwijanie potencjału i talentów nieprzeciętnych uczniów- chętnych do pracy, systematycznych, ciekawych nauki, spragnionych nowych wyzwań. Praca weryfikowana podczas konkursów- przedmiotowych i artystycznych.

W roku szkolnym 2018/2019 po trudnych etapach szkolnych aż 21 uczniów z Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem przystąpiło do współzawodnictwa w rejonach. Młodzież z naszej szkoły wzięła udział w konkursach humanistycznych, językowych i z przedmiotów ścisłych. Aż jedna trzecia uczniów na etapie wojewódzkim wywalczyła tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego, Wojewódzkim Konkursie Matematycznym, Wojewódzkim Konkursie Biologicznym, Wojewódzkim Konkursie Chemicznym, Wojewódzkim Konkursie Historycznym i Wojewódzkim Konkursie Informatycznym.

Aby zdobyć tytuły laureata i finalisty, należało oprócz treści programowych opanować dodatkowe zagadnienia określone wymaganiami konkursowymi , przeczytać masę nowych pozycji książkowych, wykonać setki ćwiczeń, zadań, doświadczeń. Gratulujemy uczniom i nauczycielom. Sukcesy uskrzydlają. Lećcie więc coraz wyżej!

O ile konkursy przedmiotowe są najczęściej domeną starszych uczniów, o tyle w artystycznych mogą się wykazać nawet ci najmłodsi. W prezentacjach prac plastycznych pod hasłem „ Zapobiegajmy pożarom” mamy dwie laureatki na etapie wojewódzkim. W konkursie regionalnym „ Mistrz origami” – 5, a w ogólnopolskim „ Tęcza” – 3 laureatki i 7 wyróżnień. W tych pracach liczy się zarówno talent jak i pomysł oraz estetyka wykonania. Prace robią wrażenie, naprawdę!

Widać, że młodzież w MZS ma sposobność rozwijania zarówno naukowych jak i artystycznych talentów i sprawdza się w konkursach we współzawodnictwie z rówieśnikami z województwa i kraju. Towarzyszą jej doświadczeni nauczyciele, zaangażowani, pełni pasji i pomysłów.

W tajemnicy możemy zdradzić, że z niecierpliwością czekamy na maj. Nasza uczennica z piątej klasy SP i trzeciej szkoły muzycznej zagra z muzykami Filharmonii Łomżyńskiej. Już teraz duma nas rozpiera, ale na razie cicho!- pozwólmy artystce skupić się przed koncertem.