Wysmaz24 900 x 200 px

Wysmaz24 900 x 200 px

snarski senat

siekierko lukasz banner

 

reklama

primator

openmed2015b

Ruszyły wypłaty 300 zł wyprawki szkolnej z programu

Ruszyły wypłaty 300 zł wyprawki szkolnej z programu "Dobry start"

 banner
 banner

 banner

W poniedziałek, 18 lipca, ruszyła wypłata 300 zł na dziecko na wyprawki szkolne w ramach programu "Dobry start". W pierwszej transzy na konta uprawionych osób trafi około 33,7 mln zł. Na Podlasiu złożono 33,5 tys. wniosków a w pierwszych dniach wypłaty trafiły już na konta 9,5 tys. osób.

ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu "Dobry start". Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada, wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia.

- Od początku lipca złożono już ponad 1,4 mln wniosków na ponad 2 mln dzieci. Pierwsze środki zostały już przekazane do wypłaty. Na konta uprawnionych osób trafi około 33,7 mln złotych. W następnych dniach przygotowujemy kolejne wypłaty – mówi profesor Uścińska.

- Co ważne, pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia - dodaje.

ZUS skierował do klientów na PUE ZUS pierwsze informacje o przyznaniu świadczenia. Specjalnie powiadomienie zostanie przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku.

Jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.

- ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie "Dobry start", który zostanie złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 r. – mówi Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim

Świadczenie przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat.

Według rządowych szacunków z wyprawki szkolnej skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk