wtorek, 21 maj 2019 21:26

Wysokie Mazowieckie. Młodzież poznała pracę policjantów [foto]

Sokołowscy
Wysokie Mazowieckie. Młodzież poznała pracę policjantów [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Komendę Powiatową Policji w Wysokiem Mazowieckiem odwiedziła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Czyżewie. W ramach "Dnia Otwartego" odwiedzający mogli zobaczyć między innymi stanowisko kierowania i dowiedzieć się jak wygląda praca funkcjonariuszy wysokomazowieckiej jednostki.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czyżewie, odwiedzili wczoraj wysokomazowiecką komendę. Mieli okazję zobaczyć jak na co dzień pracują policjanci. Wycieczka rozpoczęła się od biura przepustek, potem policjanci przedstawili zadania i specyfikę służby dyżurnych na stanowisku kierowania. Po przejściu na plac wewnętrzny słuchacze mieli okazję porozmawiać z funkcjonariuszami Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z policyjnym psem służbowym oraz jego opiekunem. Policjant - przewodnik w sposób bardzo ciekawy opowiedział o tym, jak wygląda jego codzienna służba z czworonożnym partnerem. Zaprezentował także krótki pokaz posłuszeństwa.

O swojej pracy młodzieży opowiedział również wysokomazowiecki dzielnicowy, przedstawiając słuchaczom strukturę organizacyjną wysokomazowieckiej jednostki oraz zachęcał młodzież do podjęcia w przyszłości służby w tej formacji.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)