Rolwit

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Wojskowe Centrum Rekrutacji w budynku UM w Wysokiem Mazowieckiem

Wojskowe Centrum Rekrutacji w budynku UM w Wysokiem Mazowieckiem

stomadica wysokie mazowieckie

W dniach 11-12.10.2022 r. odbędzie się pierwsze, inauguracyjne posiedzenie Wojskowego Centrum Rekrutacji w Wysokiem Mazowieckiem.

Przedstawiciele WCR, jednostek wojskowych, lekarz, psycholog i inne osoby funkcyjne będą realizowały swoje zadania w budynku UM w Wysokiem Mazowieckiem.

Celem utworzenia WCR w Wysokiem Mazowieckiem jest ułatwienie procesu rekrutacji dla mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego, którzy blisko swojego miejsca zamieszkania w maksymalnie 2 dni przejdą cały proces rekrutacji. Zdecydowana większość ochotników to kandydaci do służby w strukturach nowego 15 batalionu lekkiej piechoty w Dąbrowie-Moczydłach w gminie Szpietowo i to zarówno do terytorialnej służby wojskowej, jak również do zawodowej służby wojskowej.

W ramach WCR, ochotnicy do służby wojskowej przejdą pełne postępowanie rekrutacyjne na które składają się rozmowy kwalifikacyjne, badania lekarskie i psychologiczne i jeżeli wyniki będą pozytywne otrzymają decyzje o powołaniu do wybranej przez siebie formy służby wojskowej w preferowanych przez siebie terminach. Dodatkowo w dniach funkcjonowania WCR w Wysokiem Mazowieckiem, każdy będzie mógł nas odwiedzić, porozmawiać z wojskowymi rekruterami oraz spotkać się z żołnierzami jednostek wojskowych (18 pułk rozpoznawczy, 18 pułk logistyczny, 15 batalion lekkiej piechoty, 183 kompania radiotechniczna) zlokalizowanych najbliżej naszego terenu, w tym poznać specyfikę służby w danej jednostce oraz sprzęt i wyposażenie znajdujące się na jej wyposażeniu.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk