Wysmaz24 900 x 200 px

Wysmaz24 900 x 200 px

snarski senat

siekierko lukasz banner

 

reklama

primator

openmed2015b

Dramat psa! Ekstremalnie wychudzony, jadł trawę i śliwki, żywcem pożerały go pchły

Sokoły. Dramat psa! Ranny, jadł trawę i śliwki, żywcem pożerały go pchły

 banner
 banner

 banner

Ekstremalnie wychudzony, ranny, przerażony i tęskniący za człowiekiem – ściskające za serce zdjęcia owczarka niemieckiego dostaliśmy wczoraj (02.10.2022r.) na naszą skrzyknę. Zwierzę błąkało się po polach w gminie Sokoły. Natychmiast zajęły się nim wolontariuszki z Moich Wszystkich Kundli z Wysokiego Mazowieckiego.

„Dziadek”, bo tak został nazwany, to około 13-letni owczarek niemiecki. Ostatnie tygodnie były prawdziwą gehenną dla psa. Niedowidzący czworonóg miał problemy ze znalezieniem pożywienia. Jadł to co udało mu się znaleźć, głównie trawę i śliwki. Pchły zjadały go żywcem, stąd liczne wyłysienia na jego skórze.

Na szczęście natychmiast psem zainteresowały się wolontariuszki z Moich Wszystkich Kundli z Wysokiego Mazowieckiego (fanapage: https://www.facebook.com/moje.wszystkie.kundle.podlaskie). Psa zabrano do weterynarza, zbadano, podano niezbędne leki, żywność i ciepły kąt do spania. Teraz potrzebuje odpowiedniej karmy, spokoju i ręki do głaskania, bo widać że bardzo brakowało mu dotyku człowieka. 

Jak czytamy na stronie zbiórki: „Wczoraj widziałam śliczne zdjęcie szczeniaka z napisem: "I wtedy Bóg rzekł: ześle im te istoty bez skrzydeł, tak by nikt nie mógł podejrzewać że  to anioły". A potem dostałam screen ogłoszenia, JEGO ogłoszenia... To się Bogu nie udało, one są aniołami ale w ilu przypadkach one trafiają do piekła... ON kiedyś miał jakiś dom, kiedyś był czegoś uczony, kiedyś był czyimś przyjacielem.... Co się stało że wylądował na ulicy?
Może się komuś znudził, może już tak nie pilnował podwórka, szczerze to nie wiem i nie chce wiedzieć. Mam tylko nadzieje i bardzo w to wierzę,że ten co zgotował mu taki los, skończy dokładnie tak samo.
ON ma ok 13 lat, waży zaledwie 18 kg, pchły zjadały go żywcem, stąd wyłysienia na jego skórze. Jest cały obolały. Przez ostatni czas był wegetarianinem, jadł trawę, śliwki i co tam jeszcze możne znaleźć niedowidzący pies.
Teraz potrzebuje odpowiedniej karmy, ciepła, spokoju i ręki do głaskania bo widać że bardzo brakowało mu dotyku…

Jeśli ktoś zechciałby wesprzeć finansowo Dziadka poniżej podajemy nr konta oraz link do zbiórki.

Konto bankowe Moich Wszystkich Kundli:

PKO BP SA
Nr rach. 62102013320000110200760868
Z dopiskiem "Darowizna"

lub zbiórka online: https://pomagam.pl/tfa3yn

MOJE WSZYSTKIE KUNDLE to wolontariat kilku osób prywatnych, a dokładniej kilku kobiet. Na co dzień pracujemy za biurkiem, wśród ludzi, taszcząc w dłoniach tony dokumentów. Po godzinach zamieniamy szpilki na wygodne buty i ruszamy w teren, aby ratować dziesiątki porzuconych zwierząt. Działamy na terenie Wysokiego Mazowieckiego i okolicznych gmin, gdzie bezdomność wśród zwierząt szerzy się na szeroką skalę, gdzie porzucony pies i kot nie ma szans na inną pomoc oprócz śmierci... 
Działamy z dobroci serc jednak same chęci i wiara w idee nie są w stanie wykarmić kilkudziesięciu psów i kotów, które trafiają regularnie do naszego Domu Tymczasowego. Karma, weterynarze i leki a także prozaiczne sprawy jak rachunki za wodę, prąd czy benzynę pożerają nasze domowe budżety. 
Tylko dzięki hojności innych jesteśmy w stanie utrzymywać naszą działalność.
Jeśli nie jest Ci obojętny los Dziadka i naszych innych podopiecznych prosimy o grosik wsparcia.
Moje Wszystkie Kundle
Dziękujemy!”

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk