snarski senat

Wysmaz24 900 x 200 px leszczynski

siekierko lukasz banner

 

reklama

primator

openmed2015b

Dobiega końca czas na złożenie wniosku o dopłatę 300 zł do wyprawki szklonej

Dobiega końca czas na złożenie wniosku o dopłatę 300 zł do wyprawki szklonej

hr-studio banner
 banner

Ostateczny termin na jego złożenie wniosku o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start” upływa 30 listopada. Zostało już nie wiele czasu. Rodzice i opiekunowie, którzy jeszcze tego nie zrobili muszą się pospieszyć.

Wniosek o 300 plus można teraz złożyć już nie tylko przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną, czy portal Emp@tia. Od 14 listopada udostępniona została do tego celu również aplikacja mobilna mZUS.

- Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku o świadczenie 300 plus, mają czas tylko do końca listopada. Złożenie wniosku po tej dacie będzie możliwe jedynie w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada. W innym przypadku, gdy rodzic przeoczy termin i wyśle dokumenty później, niestety nie otrzyma świadczenia - informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

- Do tej pory do ZUS wpłynęło niemal 3,3 mln wniosków o świadczenie 300 plus, obejmujące 4,64 mln dzieci. Wsparcie przeznaczone na wyprawkę szkolną przyznano już dla ponad 4,5 mln uczniów, a na konta rodziców i opiekunów przekazano 1,36 mld zł. W województwie podlaskim wpłynęło 90,6 tys. wniosków dotyczących 132 tys. dzieci. Wypłacono 128,4 tys. świadczeń na kwotę blisko 38,5 mln zł – dodaje rzeczniczka,

Informacje na temat wniosku i jego obsługi można znaleźć na portalu PUE ZUS. Wystarczy zalogować się na swój profil na PUE ZUS i przejdź do zakładki "Dobry Start".

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk