piątek, 07 czerwiec 2019 09:09

Wysokie Mazowieckie / Kobylin-Borzymy. Rozmawiali o bezpieczeństwie [foto]

Sokołowscy
Wysokie Mazowieckie / Kobylin-Borzymy. Rozmawiali o bezpieczeństwie [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem uczestnicząc w programie pn. „Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa” podjęli wspólne działania z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej oraz KRUS-u spotykając się z dziećmi i młodzieżą. Wszystko po to, aby bezpiecznie spędzać czas w trakcie zbliżającego się letniego wypoczynku.

Zbliżający się okres wakacyjny jest dobrą okazją do przypominania uczniom o zasadach bezpieczeństwa w czasie wolnym od szkoły. Dzielnicowi wraz z inspektorem Zespołu ds Profilaktyki Społecznej i Nieletnich podjęli wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa z przedstawicielami PSSE oraz Krus-u biorąc udział w spotkaniach z młodzieżą, dziećmi oraz wychowawcami.

W trakcie spotkań w Szkołach Podstawowych w Kobylinie Borzymach, Jabłonce Kościelnej oraz Szkole Podstawowej numer 1 w Wysokiem Mazowieckiem mundurowi rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie nad wodą, przestrzegali przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach. Policjanci edukowali również z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypominając o konieczności noszenia odblasków przez każdą osobę poruszającą się po zmroku, poza obszarem zabudowanym.

Wśród wychowawców i pedagogów promowana również była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - aplikacja służąca aktywnemu działania społeczeństwa w budowaniu poczucia bezpieczeństwa publicznego, a także mobilna aplikacja „Moja Komenda”.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)