banner

zebrowski2

primator

openmed2015b

Wysokie Mazowieckie.
foto: materiały organizatora

Wysokie Mazowieckie. "Początek zimnej wojny - wczoraj i dziś". Spotkanie z Piotrem Małeckim


Miejska Biblioteka Publiczna i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wysokiem Mazowieckiem organizuje spotkanie dla wszystkich miłośników historii w ramach Saloniku Literackiego. "Początek zimnej wojny - wczoraj i dziś" odbędzie się 20 marca w kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury. Gościem specjalnym będzie Piotr Małecki, autor książki "Powojnie. Jak Moskwa oszukała Zachód w 1945 roku".

Piotr Małecki to absolwent historii Uniwersytetu Gdańskiego, który urodził się w Wysokiem Mazowieckiem. Tu ukończył szkołę podstawową i liceum. Pracował jako dziennikarz radiowy i telewizyjny, a także jako autor popularnego kanału na YouTube "Powojnie" (198 tysięcy subskrybentów), poświęconego historii świata po 1945 roku.

Jego wiedza i pasja do historii są niezaprzeczalne, co widać na przykładzie jego dokonań. Oprócz kanału "Powojnie" Małecki jest także autorem licznych publikacji, w tym książki "Powojnie. Jak Moskwa oszukała Zachód w 1945 roku".

Salonik Literacki jest doskonałą okazją dla wszystkich miłośników historii do pogłębienia swojej wiedzy i wymiany poglądów. Wszyscy, którzy interesują się historią, a w szczególności początkiem zimnej wojny, powinni wziąć udział w tym spotkaniu.

Kanał "Powojnie" - https://www.youtube.com/@Powojnie

wm8785658

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk