banner

zebrowski2

primator

openmed2015b

Wysokie Mazowieckie. Zobacz Leoparda 2 na żywo i poznaj możliwości pracy w wojsku
foto: Ministerstwo Obrony Narodowej

Wysokie Mazowieckie. Zobacz Leoparda 2 na żywo i poznaj możliwości pracy w wojsku


W dniach 17 - 18 marca 2023 r. (piątek - sobota) w Wysokiem Mazowieckiem odbędą się pierwsze Wojskowe Targi Służby i Pracy. To wyjątkowa okazja dla tych, którzy szukają ciekawej pracy, stałego wynagrodzenia (ponad 4,9 tys. zł miesięcznie od pierwszego dnia służby) lub chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu. O tej inicjatywie wspólnie z wojewodą podlaskim Bohdanem Paszkowskim mówił dzisiaj (16.03.2023r.) płk Jarosław Kowalewski, szef Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Wojewoda podkreślił znaczenie silnej i sprawnej armii dla poczucia bezpieczeństwa oraz fakt, że wojsko to nie tylko nowoczesny sprzęt, ale przede wszystkim dobrze wyszkoleni ludzie. Ważne jest, aby z ofertą służby i pracy w wojsku trafiać do jak najszerszych kręgów społecznych, dlatego zorganizowano pierwsze tego typu Targi w 16 miastach w Polsce.

Podczas Targów uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić możliwości rozwoju zawodowego w Siłach Zbrojnych RP - od dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej po służbę zawodową. Każdy będzie mógł porozmawiać osobiście z rekruterem, studentami uczelni wojskowych i żołnierzami różnych rodzajów Sił Zbrojnych RP, aby dowiedzieć się, jak zostać żołnierzem, jakie są warunki służby, wynagrodzenia i profity.

- Spotykamy się na placu przy Urzędzie Miejskim przy ul. Ludowej w Wysokiem Mazowieckiem. W sobotę, o godz. 10:00 odbędzie się także uroczystość przysięgi wojskowej żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej z 14 Suwalskiego Pułku Artylerii Przeciwpancernej i 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego - poinformował płk Jarosław Kowalewski – szef Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Osoby zainteresowane pracą na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej będą mogły poznać ofertę jednostek i instytucji wojskowych. W punktach rekrutacyjnych żołnierze WCR z Białegostoku, Łomży, Suwałk i Bielska Podlaskiego odpowiedzą na pytania i wątpliwości, a na życzenie przedstawią spersonalizowaną ścieżkę kariery opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych zainteresowań.

W ramach Targów zaplanowano także liczne pokazy i prezentacje sprzętu wojskowego, takie jak czołg Leopard 2A5, wyrzutnia rakietowa WR-40 LANGUSTA czy kołowy transporter opancerzony ROSOMAK oraz broni przeciwpancernej. Uczestnicy będą mieli okazję poznać funkcjonowanie różnych jednostek wojskowych, w tym Wojsk Obrony Terytorialnej, Sił Powietrznych, Wojsk Lądowych czy Marynarki Wojennej.

Organizatorzy Targów zachęcają również do uczestnictwa rodziny i osoby towarzyszące, które będą mogły poznać codzienne życie żołnierza, dowiedzieć się o możliwościach edukacyjnych dla dzieci żołnierzy oraz korzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich, w tym pokazów oraz strefy dla dzieci z różnorodnymi zabawami.

Wojskowe Targi Służby i Pracy w Wysokiem Mazowieckiem to nie tylko szansa na zrozumienie świata wojska, ale również doskonała okazja do zdobycia cennych informacji o możliwościach pracy i rozwoju zawodowego w Siłach Zbrojnych RP. Jeśli marzysz o stabilnej, dobrze płatnej pracy, która daje możliwość wykorzystania swoich umiejętności i zainteresowań oraz oferuje szereg dodatkowych benefitów, nie przegap tej wyjątkowej okazji i odwiedź Wojskowe Targi Służby i Pracy w Wysokiem Mazowieckiem.

dee5a3b9 5441 4c3f 8e12 58d8844af825 kopia

foto: PUW

wm3467457

 

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk