Rolwit

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Wysokie Mazowieckie. Wojskowe Targi Służby i Pracy w Wysokiem Mazowieckiem przyciągają tłumy [wideo/foto]

Wysokie Mazowieckie. Wojskowe Targi Służby i Pracy przyciągają tłumy [wideo/foto]

stomadica wysokie mazowieckie

17 marca w Wysokiem Mazowieckiem rozpoczęły się dwudniowe Wojskowe Targi Służby i Pracy, które zgromadziły tłumy zainteresowanych osób. To jedyne tego rodzaju wydarzenie w województwie podlaskim, które przyciągnęło zarówno młodzież, dzieci jak i dorosłych.

Uroczystego otwarcia targów dokonali przedstawiciele władz lokalnych i wojskowych, w tym Wiceminister MON Michał Wiśniewski, Senator RP Jacek Bogucki, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Burmistrz Miasta Jarosław Siekierko oraz dowódcy jednostek wojskowych z regionu.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników. Wśród nich można wymienić prezentacje najnowocześniejszego sprzętu wojskowego, takiego jak czołg Leopard 2A5, wyrzutnia rakietowa WR-40 Langusta czy Rosomak. Pokazy oraz występy garnizonowej orkiestry wojskowej również nie pozostawiają uczestników obojętnymi.

Nie zabrakło także możliwości dowiedzenia się więcej na temat służby w wojsku oraz składania wniosków o przyjęcie do służby. To doskonała okazja, by zgłębić wiedzę na temat pracy w wojsku i poznać osoby związane z tą formacją.

Podczas obu dni targów, liczne stoiska informacyjne i rekrutacyjne umożliwiały przybyłym gościom zgłębienie wiedzy na temat służby w wojsku oraz złożenie wniosku o przyjęcie. Wiele osób korzystało z tej okazji, by dowiedzieć się więcej o możliwościach kariery wojskowej oraz uzyskać informacje na temat szkoleń i warunków służby.

Wojskowe Targi Służby i Pracy to doskonała okazja dla tych, którzy rozważają wstąpienie do służby, jak również dla rodzin i mieszkańców Wysokiego Mazowieckiego, by zapoznać się z życiem żołnierzy oraz sprzętem wykorzystywanym na co dzień przez Siły Zbrojne RP.

Pierwszy dzień targów przyciągnął tłumy, a organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji dla uczestników wydarzenia. Targi będą kontynuowane jeszcze jutro, 18 marca, a goście będą mieli kolejną szansę, by zobaczyć wystawione sprzęty oraz porozmawiać z przedstawicielami wojska. Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia targów i uczestniczenia w tych wyjątkowych wydarzeniach, które pozwalają zrozumieć, jak ważna jest służba w wojsku dla naszego kraju.

W ramach drugiego dnia wydarzenia odbędzie się też uroczystość przysięgi wojskowej żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej z 14 Suwalskiego Pułku Artylerii Przeciwpancernej i 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.

 

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk