poniedziałek, 10 czerwiec 2019 20:57

"Święto dziecka i rodziny" z wysokomazowieckimi policjantami [foto]

Sokołowscy
"Święto dziecka i rodziny" z wysokomazowieckimi policjantami [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Dzieci i dorośli, którzy uczestniczyli w sobotę w imprezie plenerowej zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Wysokiem Mazowieckiem, nie mogli narzekać na nudę. Wszystko między innymi za sprawą wysokomazowieckich policjantów, którzy zorganizowali uczestnikom liczne atrakcje w ramach obchodów Święta Dziecka i Rodziny.

Radiowóz „na sygnałach” oraz szereg pokazów między innymi tresury psów służbowych - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały w sobotę na dzieci i dorosłych na terenie jednego z gospodarstw agroturystycznych.

W tegorocznej imprezie udział wzięły rodziny zastępcze funkcjonujące na terenie powiatu wysokomazowieckiego wraz z dziećmi umieszczonymi w pieczy zastępczej, uczniowie Szkoły Podstawowej w Święcku Wielkim oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starych Raciborach. Uczestnicy dowiedzieli się jak bezpiecznie wypoczywać w trakcie przebywania nad wodą, na wsi, czy w lesie. Przypomniano również zasady bezpieczeństwa na drodze, między innymi prawidłowego przechodzenia przez jezdnię czy poruszania się rowerem oraz o korzyściach płynących z noszenia elementów odblaskowych.

Na „niebieskim stoisku” funkcjonariusze dorosłym uczestnikom imprezy promowali „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikację „Moja Komenda”. Uczestnicy mogli spotkać się też z policyjnymi psami służbowymi oraz ich opiekunami. Policjanci- przewodnicy w sposób bardzo ciekawy opowiedzieli o tym, jak wygląda ich codzienna służba z czworonożnym partnerem. Zaprezentowali także krótki pokaz posłuszeństwa, który cieszył się największym zainteresowaniem.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)