piątek, 28 czerwiec 2019 10:09

Spadające drzewo uderzyło w ciężarówkę. Skutki silnego wiatru w powiecie

Sokołowscy
Spadające drzewo uderzyło w ciężarówkę. Skutki silnego wiatru w powiecie foto: OSP Szepietowo

Kilka razy interweniowali wczoraj wysokomazowieccy strażacy w związku z powalonymi drzewami. Raz wyjeżdżali też do niewielkiego pożaru lasu przy ulicy Uszyńskiej w Ciechanowcu. W jednym z przypadków drzewo spadło na przejeżdżającą ciężarówkę.

Interwencje związane z powalonymi drzewami odnotowali wczoraj strażacy z powiatu wysokomazowieckiego. Było to skutkiem silnego wiatru, który nawiedził nasz powiat.

W miejscowości Miodusy drzewo uszkodziło linię energetyczną i płot jednej z posesji. W Dąbrowie Wielkiej pochyliło się na budynek mieszkalny, stwarzając duże niebezpieczeństwo. Trzy drzewa powaliły się na drogę krajową nr 66 w okolicy miejscowości Wyliny-Ruś. Jedno uderzyło w przejeżdżający samochód ciężarowy.

Jak  informuje nasz portal kapitan Wojciech Sokołowski oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wysokiem Mazowieckiem: - Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że silny wiatr powalił na jezdnię drogi krajowej nr 66 trzy drzewa, które blokowały jeden pas jezdni. Jedno z nich uszkodziło przejeżdżający samochód ciężarowy, którym podróżował sam kierujący. W momencie naszego dojazdu kierowca nie zgłaszał żadnych dolegliwości. W późniejszej fazie działań kierowca poprosił o zadysponowanie zespołu ratownictwa medycznego - uskarżał się na dolegliwość w okolicy kręgosłupa szyjnego. Przybyły na miejsce zdarzenia ZRM po przebadaniu poszkodowanego zabrał go do szpitala na dalsze badania diagnostyczne. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego dla kierowcy samochodu ciężarowego oraz pocięciu i usunięciu powalonych drzew z jezdni. W czasie prowadzonych działań ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo. W zdarzeniach związanych z drzewami na terenie naszego powiatu udział brały JRG Wysokie Mazowieckie, OSP KSRG Szepietowo, OSP Wyliny-Ruś, OSP Bruszewo, OSP KSRG Dąbrowa Wielka, OSP Stary Skarżyn i JRG Zambrów.