czwartek, 18 lipiec 2019 19:49

Kalinowo-Czosnowo. Gospodarstwo Eweliny i Tomasza Dąbrowskich najbezpieczniejsze w województwie podlaskim

Sokołowscy
Kalinowo-Czosnowo. Gospodarstwo Eweliny i Tomasza Dąbrowskich najbezpieczniejsze w województwie podlaskim foto: Wrota Podlasia

Ewelina i Tomasz Dąbrowscy z Kalinowa-Czosnowa w gm. Wysokie Mazowieckie to właściciele najbezpieczniejszego gospodarstwa rolnego w województwie podlaskim. Podczas czwartkowego (18 lipca br.) finału w urzędzie wojewódzkim odebrali gratulacje i nagrody, m.in. z rąk Stanisława Derehajło, Wicemarszałka Województwa Podlaskiego.

Nikt tak bardzo nie jest narażony na wypadki przy pracy, jak rolnicy – mówił podczas uroczystości wicemarszałek Stanisław Derehajło. – Mam nadzieję, że w waszych gospodarstwach nigdy nie dojdzie do wypadku, żebyście mogli pracować przez długie lata w zdrowiu i szczęściu, ale też byście byli przykładem dla swoich sąsiadów.

Dyrektor Gabinetu Marszałka Tomasz Szeweluk, w imieniu marszałka województwa Artura Kosickiego, przekazał list gratulacyjny Annie Ignatowicz-Grądzkiej, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Białymstoku. Marszałek wyraził w nim uznanie dla wszelkich działań popularyzujących zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie.

Współczesne rolnictwo wymaga bowiem nie tylko dobrej i sprawnej organizacji. Ważne jest również to, aby nowoczesne gospodarstwo rolne było także bezpieczne – napisał w liście marszałek Kosicki.

Jaki jest przepis na sukces właścicieli najbezpieczniejszego z podlaskich gospodarstw?

Praca, praca i jeszcze raz praca oraz ciągłe dbanie o porządek w gospodarstwie – powiedział Tomasz Dąbrowski a jego żona Ewelina zdradziła, że temat bezpieczeństwa pracy jest dla nich całkowicie naturalnym. – Od zawsze dbało się u nas o porządek i ład w gospodarstwie, eliminowało różne zagrożenia, żeby żyło się jak najbezpieczniej – mówiła.

Poprawę w zakresie bezpieczeństwa pracy w rolnictwie potwierdza Krzysztof Kozioł z oddziału KRUS w Białymstoku.

Rolnicy z roku na rok coraz bardziej dbają o bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin – podkreślił. – Uczestniczące w konkursie gospodarstwa są estetyczne, wyposażone w sprawne, zadbane maszyny z wymaganymi osłonami, część mieszkalna jest w nich wygrodzona od gospodarczej.

W uroczystości finału wojewódzkiego wzięli udział uczestnicy i laureaci konkursu, przedstawiciele administracji rządowej, samorządu różnych szczebli, służb mundurowych, instytucji i firm z branży rolniczej.

  • W XVII finale konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” o laur najbezpieczniejszego ubiegało się 61 gospodarstw. Do finału przeszło 9.
  • Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
  • We wrześniu br. odbędzie się finał krajowy konkursu, w którym Ewelina i Tomasz Dąbrowscy będą rywalizować z laureatami z pozostałych województw w kraju.

Laureaci etapu wojewódzkiego XVII edycji Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”:

I miejsce

  • Ewelina i Tomasz Dąbrowscy
  • Kalinowo-Czosnowo, gm. Wysokie Mazowieckie

II miejsce

  • Aneta i Adam Gąsowscy
  • Łapy Korczaki, gm. Łapy

III miejsce

  • Dorota i Leszek Gosk
  • Głodowo Dąb, gm. Kołaki Kościelne

18072019kalinowo

(źródło: Wroda Podlasia)