Rolwit

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

4723 interwencje, 10 osób zginęło na drogach: Policyjne statystyki w powiecie wysokomazowieckim
foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

4723 interwencje, 10 osób zginęło na drogach: Policyjne statystyki w powiecie wysokomazowieckim

stomadica wysokie mazowieckie

Przedstawienie stanu bezpieczeństwa w powiecie wysokomazowieckim, omówienie efektów pracy policjantów za ubiegły rok oraz plany na najbliższe 12 miesięcy – to główne zagadnienia dzisiejszej odprawy w Komendzie Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. W naradzie służbowej uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Kamil Borkowski, zaproszeni goście, policjanci i pracownicy wysokomazowieckiej jednostki.

W Komendzie Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się coroczna odprawa podsumowująca wyniki pracy wysokomazowieckiej Policji za rok 2023, której gospodarzem był Komendant Powiatowy Policji w Wysokiem Mazowieckiem inspektor Tomasz Wyszkowski. W spotkaniu uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Kamil Borkowski, przedstawiciele władz samorządowych, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele sądu i prokuratury oraz policjanci i pracownicy wysokomazowieckiej komendy.

Komendant Powiatowy Policji w Wysokiem Mazowieckiem inspektor Tomasz Wyszkowski ocenił efektywność działań wysokomazowieckiej komendy Policji w 2023 roku oraz przedstawił priorytety i zadania, jakie stoją przed jednostką w nowym 2024 roku. Następnie przedstawił wyniki pracy poszczególnych pionów.

Jak wskazywały dane, w 2023 roku spadła liczba wszczętych postępowań i wyniosła 496 (w 2022 roku – 547). Wykrywalność przestępstw utrzymała się na poziomie ubiegłego roku i wyniosła 80%. Warto zaznaczyć, że wysokomazowieccy policjanci w ramach prowadzonych postępowań zabezpieczyli mienie warte 1047659 złotych. Na terenie powiatu wysokomazowieckiego mundurowi podjęli ogółem 4723 interwencji. Na drogach powiatu doszło do 19 wypadków, w których 17 osób zostało rannych, a 10 zginęło. Odnotowano również 375 kolizji, to o 5 więcej w porównaniu do roku poprzedniego.

Miniony rok to również inwestycje zarówno w infrastrukturę, jak i w sprzęt transportowy. W 2023 roku policjanci otrzymali dwa nowe radiowozy. Zakupy pojazdów zostały zrealizowane w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2021-2024, a współfinansowane ze środków jednostek samorządu terytorialnego.

W trakcie odprawy podkreślono rolę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako skutecznego narzędzia współpracy Policji ze społeczeństwem. W 2023 roku mieszkańcy nanieśli na mapę 2328 zgłoszeń, natomiast w wyniku sprawdzenia wskazanych miejsc zagrożeń 1426 zostało potwierdzonych i wyeliminowanych.

Komendant Wyszkowski omówił również inwestycje i plany na przyszłość. Podziękował także samorządowcom oraz przedstawicielom innych służb za dobrą współpracę w minionym roku, podkreślając ważność i konieczność stałej współpracy. Głos zabrali także przybyli goście, którzy podziękowali za dobrą pracę funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem oraz życzyli uzyskania takich samych wyników w przyszłym roku. Wszyscy uczestnicy spotkania podkreślali też wysoką skuteczność organów ścigania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i zwalczania przestępczości.

129 246901

info/foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk