Rolwit

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Wysokie Mazowieckie: Plac zabaw zostanie odnowiony i powiększony
foto: UMWP

Wysokie Mazowieckie: Plac zabaw zostanie odnowiony i powiększony

stomadica wysokie mazowieckie

Pojawi się nowy zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami, powstaną nawierzchnie z naturalnego piasku, a ogrodzenie zyska bezpieczną formę. Umowę na dofinansowanie tej inwestycji podpisał w poniedziałek, 25 marca, członek zarządu Marek Malinowski oraz przedstawicielki Stowarzyszenia Oświatowego Tęczowa Dwójeczka w Wysokiem Mazowieckiem: prezes Iwona Mojkowska i wiceprezes Anna Tymińska. W spotkaniu uczestniczył także wiceprzewodniczący sejmiku Łukasz Siekierko.

Najmłodsi mieszkańcy naszego regionu to nasza radość i przyszłość. Jako zarząd województwa troszczymy się o to pokolenie, stwarzając mu bezpieczne, atrakcyjne warunki wychowania i edukacji – zaznaczył Marek Malinowski.

W podobnym tonie wypowiedział się, mieszkający w Wysokiem Mazowieckiem, wojewódzki radny Łukasz Siekierko.

Cieszę się,że akurat ta inwestycja powstanie w moim mieście. Mamy tam piękny park z fontanną i nowy plac zabaw w tych okolicach na pewno uszczęśliwi mieszkańców – zapewniał.

Beneficjentem przedsięwzięcia jest, działające przy Przedszkolu Miejskim nr 2, Stowarzyszenie Oświatowe Tęczowa Dwójeczka. Jego prezes Iwona Mojkowska przyznała, że „inwestycja w najmłodszych, to najlepsza inwestycja”.

W dobie komputerów i komórek dzieci powinny dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu. I naszym zadaniem jest zachęcenie ich do tego – mówiła.

Z kolei Dorota Szepietowska, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Wysokiem Mazowieckiem, dodała, że na tej inicjatywie skorzystają wszyscy mieszańcy miasta.

Inwestycja ma być gotowa do końca czerwca br. Przedsięwzięcie jest możliwe dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie ponad 96 tys. zł.

 info/foto: UMWP

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk