Rolwit

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Wysokie Mazowieckie: Dawid Pawlak z MN Boxing mistrzem województwa!

Wysokie Mazowieckie: Dawid Pawlak z MN Boxing mistrzem województwa!

stomadica wysokie mazowieckie

W dniach 22-24 marca klub MN Boxing z Wysokiego Mazowieckiego uczestniczył w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Sokółce. Rozgrywane były we wszystkich kategoriach wiekowych oraz wagowych. Najwięcej do zyskania mieli zawodnicy w kategorii „kadet” i dla nich były to również eliminacje do mistrzostw Polski.

Wysokomazowiecki klub MN Boxing  reprezentowali:

  • Kamil Nowicki- adept
  • Julia Magusiewicz- juniorka
  • Szymon Roszczewski- kadet
  • Dawid Pawlak- kadet
  • Kacper Sternik- senior.

Jak informuje Michał Nasiadka z  MN Boxing: Pierwszego dnia mistrzostw Kamil Nowicki oraz Julia Magusiewicz, stoczyli wartościowe sparingi. Nie mogli uczestniczyć w walkach ze względu na brak przeciwników w swoich kategoriach wagowych. Sparing to zawsze wyjście do ringu i zebranie doświadczenia, więc dobre i to.

W kategorii Dawida Pawlaka, było 5 przeciwników więc pewne było to że będzie walczył już w piątek lub sobotę. Podczas losowania, okazało się że jednak piątek. Naszym przeciwnikiem był zawodnik z zespołu Hetman Białystok. Zrobiliśmy rozgrzewkę, wyszliśmy do ringu, w narożniku oponenta małe zamieszanie. Sędzia zwrócił uwagę na zbyt zużyte rękawice i nakazał wymienić je na prawidłowe. Wybrzmiał pierwszy gong, walka pod naszą kontrolą, zdobywamy punkty, staramy trzymać się z dala od mocnych ciosów przeciwnika i wyprzedzać go tylnym prostym. Po trzech rundach to ręka Dawida została uniesiona przez sędziego ringowego.

Kolejny dzień zawodów przyniósł nam dwie walki.

Jako pierwszy Szymon Roszczewski boksował z zawodnikiem z Hajnówki. Walka była pełna szamotaniny wynikającej z braku doświadczenia zawodników. Obaj bili ciosy celne, obaj odsłaniali się podczas ataków i wpadali w siebie. Sędzia miał dużo pracy. Szymon przegrał walkę jednym punktem.

Przyszła pora na Dawida, który mierzył się tym razem z zawodnikiem gospodarzy - UKS Boxing Sokółka. Niesiony wczorajszym zwycięstwem, Dawid boksował bardziej agresywnie i pewnie. Dużo celnych ciosów i pracy nóg. Wszystkie trzy rundy wygrane przez nas. Po walce jak zwykle szacunek i podziękowanie przeciwnikowi.

Niedziela - finały mistrzostw.

Po dwóch dniach wygranych Dawid boksował z przeciwnikiem Hermes Zambrów. Wyglądał na silnego fizycznie i tak też było. Nasz zawodnik bił szybciej, celniej i częściej. Po trzech dniach walk, Dawid został mistrzem Podlasia i jednocześnie wygrał eliminacje do Mistrzostw Polski w swojej kategorii wagowej!

Ostatnia walka to pojedynek Kacpra Sternika z zawodnikiem z Głaz Boxing. Przeciwnik boksował bardzo agresywnie, nie robił kroku do tyłu, ciągle parł do przodu. Kacper starał się bić przednią ręką i przepuszczać ataki. Niestety to nie wystarczyło i Kacper przegrał walkę niejedno głośnie na punkty. Poza walką, Kacper włożył dużo pracy w pomoc podczas przygotowania swoich kolegów z drużyny za co bardzo mu dziękuję.

Już 18 maja 2024 roku organizujemy w Wysokiem Mazowieckiem zawody. Jeżeli chcieliby Państwo dołączyć do grona sponsorów serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Brawo dla wszystkich zawodników startujących podczas weekendu oraz dla organizatora!

foto: MN Boxing

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk