Rolwit

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Kreatywna wieś: Inwestycje w turystykę i rekreację w powiecie wysokomazowieckim
fot.: Kamil Timoszuk/UMWP

Kreatywna wieś: Inwestycje w turystykę i rekreację w powiecie wysokomazowieckim

stomadica wysokie mazowieckie

W ramach Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego – Kreatywna Wieś, gminy z powiatu wysokomazowieckiego otrzymały dofinansowanie na realizację projektów zwiększających atrakcyjność i funkcjonalność miejscowości. Ogólne wsparcie z budżetu województwa wynosi blisko 2,5 mln zł i przeznaczone jest na 89 przedsięwzięć z całego województwa podlaskiego. Przedstawiciele samorządów, marszałek Artur Kosicki oraz członkowie zarządu Wiesława Burnos i Marek Malinowski, podpisali umowy w czwartek, 28 marca.

Dotacje wynoszące 50 proc. kosztów projektów umożliwią gminom realizację inwestycji, które będą służyły społecznościom lokalnym. Gminy z powiatu wysokomazowieckiego, które skorzystają z tych środków, planują szereg inicjatyw. W Kuleszach Kościelnych zostanie stworzona infrastruktura wspierająca turystykę i rekreację w miejscowości Chojane Sierocięta (ktowa dotacji: 29 355 zł). Nowe Piekuty przeznaczą pieniądze na modernizację świetlicy wiejskiej w Nowych Żochach (ktowa dotacji: 30 000 zł). Ciechanowiec zainwestuje w zagospodarowanie przestrzeni wiejskiej w Skórcu (ktowa dotacji: 30 000 zł), a Szepietowo zrobi elewację budynku świetlicy w Plewkach (ktowa dotacji: 30 000 zł).

Sokoły otrzymały pieniądze na budowę placu zabaw w Nowych Raciborach (kwota dotacji: 15 700 zł ). Gmina Wysokie Mazowieckie przeznaczy pieniądze na doposażenie świetlicy wiejskiej w Brykach (ktowa dotacji: 18 394 zł ). Klukowo z kolei wykorzysta przyznane pieniądze na zakup i montaż pompy ciepła w budynku użyteczności publicznej w Kuczynie (ktowa dotacji: 30 000 zł). Czyżew planuje doposażenie świetlic na swoim terenie w Kaczynie Starym i Czyżewie (kwota dotacji: 30 000 zł). Kobylin-Borzymy zainwestuje w renowację podłogi i montaż klimatyzacji w świetlicy wiejskiej w Zalesiu Łabędzkim (ktowa dotacji: 29 085 zł).

 

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk