Rolwit

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Łukasz Siekierko i Jerzy Leszczyński: reprezentacja powiatu wysokomazowieckiego w sejmiku

Łukasz Siekierko i Jerzy Leszczyński: reprezentacja powiatu wysokomazowieckiego w sejmiku

stomadica wysokie mazowieckie

W najnowszych wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego mieszkańcy województwa wybrali swoich przedstawicieli. Wśród wyłonionych radnych znaleźli się przedstawiciele powiatu wysokomazowieckiego: Łukasz Siekierko oraz Jerzy Leszczyński.

Sejmik Województwa Podlaskiego składa się z radnych wybranych w różnych okręgach, z których każdy reprezentuje określone tereny województwa. Powiat wysokomazowiecki, wraz z czterema innymi powiatami, wchodził w skład okręgu nr 4, gdzie do zdobycia było łącznie 9 mandatów.

Oto kluczowe dane dotyczące wyników wyborczych:

KW Prawo i Sprawiedliwość uzyskało najwięcej głosów na poziomie województwa (194 341, co stanowi 43,47% głosów), zdobywając tym samym połowę mandatów. KKW Koalicja Obywatelska znalazła się na drugim miejscu z 101 717 głosami (22,75%). KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni zajęła trzecie miejsce z wynikiem 73 532 głosów (16,45%).

Kandydaci z powiatu wysokomazowieckiego

Łukasz Siekierko (KW Prawo i Sprawiedliwość) z Wysokiego Mazowieckiego zdobył 13 092 głosy, co stanowi 9,03% głosów na kandydata z jego listy, zapewniając mu miejsce w sejmiku.

Jerzy Leszczyński (KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni) z Ciechanowca otrzymał 6 250 głosów, czyli 4,31% głosów na kandydata z jego listy, co również przekłada się na mandat w sejmiku.

W ostatnich wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego w 2024 roku, z powiatu wysokomazowieckiego startowało wielu kandydatów, którzy nie zdobyli wystarczającej liczby głosów, aby uzyskać mandat. Przedstawiamy informacje o tych kandydatach oraz wynikach głosowania.

Monika Florczuk

  • Miejscowość: Ciechanowiec
  • Wiek: 48
  • Komitet: KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Okręg wyborczy: nr 4
  • Liczba głosów: 2 629
  • Procent głosów: 1,81%

Michał Samełko

  • Miejscowość: Kobylin-Borzymy
  • Wiek: 34
  • Komitet: KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy
  • Okręg wyborczy: nr 4
  • Liczba głosów: 1 008
  • Procent głosów: 0,70%

Karol Michał Roszkowski

  • Miejscowość: Jabłoń-Zarzeckie
  • Wiek: 26
  • Komitet: KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy
  • Okręg wyborczy: nr 4
  • Liczba głosów: 751
  • Procent głosów: 0,52%

Angelika Stypułkowska

  • Miejscowość: Stypułki-Święchy
  • Wiek: 21
  • Komitet: KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy
  • Okręg wyborczy: nr 4
  • Liczba głosów: 353
  • Procent głosów: 0,24%

Elżbieta Jabłońska

  • Miejscowość: Perki-Wypychy
  • Wiek: 59
  • Komitet: KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy
  • Okręg wyborczy: nr 4
  • Liczba głosów: 1 015
  • Procent głosów: 0,70%

Agnieszka Zawistowska

  • Miejscowość: Brzóski-Gromki
  • Wiek: 36
  • Komitet: KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni
  • Okręg wyborczy: nr 4
  • Liczba głosów: 5 902
  • Procent głosów: 4,07%

Elżbieta Janina Szymańska

  • Miejscowość: Szepietowo
  • Wiek: 38
  • Komitet: KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni
  • Okręg wyborczy: nr 4
  • Liczba głosów: 929
  • Procent głosów: 0,64%

Angelika Zaremba

  • Miejscowość: Wysokie Mazowieckie
  • Wiek: 20
  • Komitet: KKW Lewica
  • Okręg wyborczy: nr 4
  • Liczba głosów: 236
  • Procent głosów: 0,16%

Janusz Wnorowski

  • Miejscowość: Nowe Wykno
  • Wiek: 60
  • Komitet: KKW Koalicja Obywatelska
  • Okręg wyborczy: nr 4
  • Liczba głosów: 910
  • Procent głosów: 0,63%

Zorina Lila Dańkowska

  • Miejscowość: Kobylin-Cieszymy
  • Wiek: 38
  • Komitet: KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”
  • Okręg wyborczy: nr 4
  • Liczba głosów: 631
  • Procent głosów: 0,44%

Paweł Surmacewicz

  • Miejscowość: Kobylin-Kruszewo
  • Wiek: 29
  • Komitet: KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”
  • Okręg wyborczy: nr 4
  • Liczba głosów: 225
  • Procent głosów: 0,16%

Agnieszka Surmacewicz

  • Miejscowość: Kobylin-Kruszewo
  • Wiek: 26
  • Komitet: KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”
  • Okręg wyborczy: nr 4
  • Liczba głosów: 292
  • Procent głosów: 0,20%

Łukasz Kamiński

  • Miejscowość: Wysokie Mazowieckie
  • Wiek: 39
  • Komitet: KWW Obywatele dla Obywateli
  • Okręg wyborczy: nr 4
  • Liczba głosów: 394
  • Procent głosów: 0,27%

Kandydaci, którzy uzyskali mandat do Sejmiku Województwa Podlaskiego:

Okręg wyborczy nr 1 w wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego
Zasięg: miasto Białystok

Kandydaci, którzy uzyskali mandat:

  • KOSICKI Artur,
  • MADRAS Tomasz Stefan,
  • DĘBSKI Bogusław,
  • NAZARKO Łukasz,
  • PROKORYM Łukasz,
  • AUGUSTYN Anna,
  • PILECKI Karol

Okręg wyborczy nr 2 w wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego
Zasięg: powiat augustowski, powiat sejneński, powiat suwalski, powiat sokólski, powiat moniecki, miasto Suwałki

Kandydaci, którzy uzyskali mandat:

  • WNUKOWSKI Paweł,
  • DEC Leszek,
  • BURNOS Wiesława,
  • SUPIŃSKI Rafał,
  • CIEŚLUKOWSKI Cezary,
  • DYJUK Bogdan,
  • NASZKIEWICZ Anna,
  • KWATERSKI Waldemar

Okręg wyborczy nr 3 w wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego
Zasięg: powiat grajewski, powiat kolneński, powiat łomżyński, powiat zambrowski, miasto Łomża

Kandydaci, którzy uzyskali mandat:

  • OLBRYŚ Marek,
  • SEKŚCIŃSKI Adam Wojciech,
  • MIECZKOWSKA Wanda Elżbieta,
  • KRYNICKA Bernadeta,
  • GROCHOWSKI Wojciech,
  • PIORUNEK Jacek

Okręg wyborczy nr 4 w wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego
Zasięg: powiat bielski, powiat siemiatycki, powiat wysokomazowiecki, powiat hajnowski, powiat białostocki

Kandydaci, którzy uzyskali mandat:

  • GROMKO Mariusz Krzysztof,
  • SIEKIERKO Łukasz,
  • MALINOWSKI Marek,
  • JABŁOŃSKI Robert,
  • DEREHAJŁO Stanisław,
  • LESZCZYŃSKI Jerzy,
  • JANOWSKI Mikołaj,
  • DWORZAŃSKI Jarosław Zygmunt,
  • ŁUKASZUK Igor

 

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk