Rolwit

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Wysokie Mazowieckie: Rusza budowa nowego budynku Starostwa Powiatowego [foto]
foto: Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokie Mazowieckie: Rusza budowa nowego budynku Starostwa Powiatowego [foto]

stomadica wysokie mazowieckie

Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem ogłosiło rozpoczęcie inwestycji, która obejmie budowę nowego budynku starostwa oraz nadzór nad realizacją tego przedsięwzięcia. Jak poinformował Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński, umowa na realizację tego projektu została podpisana z firmą Euromax z Szumowa, wyłonioną w drodze przetargu. Wartość umów wynosi niemal 35 milionów złotych.

Projekt ten został podzielony na dwa etapy. Pierwszy etap to budowa "pod klucz" nowego obiektu starostwa oraz pełnienie nadzoru nad przebiegiem prac budowlanych. W drugim etapie przewidziano instalację pomp ciepła, montaż paneli fotowoltaicznych oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku, włączając w to również jego wyposażenie. Dzięki tym działaniom nowy budynek starostwa będzie nie tylko nowoczesną, ale i ekologiczną siedzibą administracji powiatowej, zgodną z obecnymi standardami energooszczędności i ochrony środowiska.

Finansowanie projektu w całości pochodzi z programu rządowego "Polski Ład". Zakończenie prac budowlanych i oddanie obiektu do użytku zaplanowano na grudzień 2025 roku.

foto: Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk