Rolwit

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Odpowiedź Redaktora Naczelnego na zarzuty dotyczące debaty w Czyżewie

Odpowiedź Redaktora Naczelnego na zarzuty dotyczące debaty w Czyżewie

stomadica wysokie mazowieckie

Drodzy Czytelnicy,

Jako Redaktor Naczelny portalu WysokoMazowiecki24.pl, czuję się zobowiązany zareagować na niedawne zarzuty, które pojawiły się na jednym z lokalnych blogów. Rzeczone zarzuty dotyczą rzekomej nierzetelności naszej nadchodzącej debaty z udziałem kandydatów na burmistrza Czyżewa – Wojciecha Łuczaja i Franciszka Kuczewskiego.

Przede wszystkim, pragnę przypomnieć, że nasz portal, istniejący od 2011 roku, zawsze kładł nacisk na niezależność. Nigdy nie robiliśmy materiałów promocyjnych w ramach jakichkolwiek umów z samorządami, finansowanych z publicznych pieniędzy. Jeżeli jakiś materiał Państwa zdaniem, ma taki wydźwięk, to pragnę poinformować, że nie kryły się za nim żadne pieniądze, czy przywileje. W przeciwieństwie do nowo powstałych platform, które skupiają się na sensacji i konflikcie, my stawiamy na relacje z ludźmi – nie tylko tymi z "góry", ale przede wszystkim z mieszkańcami naszego powiatu. Dzięki temu osobiście jako Karol Maksimczuk zdobyłem myslę, że szacunek i śmiało można powiedzieć przyjaźń wielu, wielu osób pracujących i działających w naszym powiecie. Wszyscy jesteśmy ludźmi i tak siebie traktujmy, nie z wyższością "wielkiego redaktora", a z szacunkiem, a ludzie odwzajemnią to.

Podczas ostatniej rozmowy z obu kandydatami, którzy wyrazili poparcie dla niezależności naszej platformy jako organizatora debaty, zapewniliśmy, że wszystko zostanie przeprowadzone z największą starannością i obiektywizmem. Jestem przekonany, że zarówno Wojciech Łuczaj, jak i Franciszek Kuczewski, którzy zobaczyli mnie po raz pierwszy w życiu na tej rozmowie, mogą zaświadczyć o naszej transparentności i uczciwości. Debata będzie głównie składać się z prawdziwej rozmowy obydwu Panów, nie z narzuconych pytań redakcji. Jedno pytanie będzie zadane przez nas, dwa pytania zadacie Wy czytelnicy, po trzy pytania zadadzą sobie kandydaci, a na końcu każdy będzie miał czas na wolną wypowiedź. Kandydatom zależało na debacie na żywo, z dostępem do jak największej liczby odbiorców, a tylko my mogliśmy taką formę zagwarantować wykazując elastyczność na wspólną propozycje obydwu Panów.

Dodatkowo, chciałbym podkreślić, że nigdy nie prowadziliśmy kampanii dla żadnego z kandydatów podczas jakichkolwiek wyborów  – jedynymi materiałami o takim charakterze na naszym portalu były te jasno oznaczone jako sponsorowane przez odpowiednie komitety, osoby.

W odpowiedzi na zarzuty wspomnianego bloga chciałbym stwierdzić, że takie niedorzeczne oskarżenia są nie tylko nieprawdziwe, ale i szkodliwe. Nie angażujemy się w polityczne gierki ani nie dajemy sobie narzucić agendy przez nikogo – nasze działania są zawsze ukierunkowane na dobro mieszkańców powiatu. Miejmy honor i nie obrażajmy się na cały świat, że to nie nas wybrano do przeprowadzenia debaty. Osobiście, mi to wygląda na zachowanie typowego dziecka, któremu zabrano zabawkę i ma ono żal do wszyskich, ponieważ w swojej opinii jest najważniejsze.

Na koniec, jeżeli ktokolwiek z lokalnych liderów, od posła, senatora, marszałka, wojewody, starosty, burmistrza, wójta, radnego po kierownika lokalnego sklepu, uważa, że ma wpływ na niezależność mojej osoby, zapraszam do kontaktu. Chętnie przypomnę sobie o takiej sytuacji, gdyż z pewnością musiałem o niej zapomnieć.

To nasze ostateczne słowo w tej sprawie. Nie będziemy więcej komentować tego tematu ani wdawać się w publiczne dyskusje z owym blogiem. Mam nadzieję, że zachowają się honorowo i przyjmą porażkę z godnością. Wiem, że na pewno część owej redakcji, to ludzie naprawdę profesjonalni i sympatyczni, więc nie rozumiem tych ataków.

Z szacunkiem,
Karol Maksimczuk,
Właściciel i Redaktor Naczelny Portalu WysokoMazowiecki24.

PS. Informuję, że nie odwiedzam owej strony, która publikuje nierzetelne zarzuty na mój temat. O tym co teraz napisali dowiedziałem się z informacji znajomych, którzy przesłali mi zrzuty ekranu. Jeżeli "sprawa" będzie miała dalszy bieg, proszę moich znajomych o nie wysyłanie mi nowych zrzutów ekranów z owego medium. Temat zamknięty definitywnie.

 

 

 

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk