Rolwit

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Uczniowie ZSZ w Wysokiem Mazowieckiem w finałowej ósemce Olimpiady ZUS

Uczniowie ZSZ w Wysokiem Mazowieckiem w finałowej ósemce Olimpiady ZUS

stomadica wysokie mazowieckie

W tym rok znów ogromny sukces. Uczniowie dwóch szkół z województwa podlaskiego zakwalifikowało się do ścisłego finału Olimpiady ZUS. Drugie miejsce w ogólnopolskich eliminacjach zajęły Joanna Skutnik, Agnieszka Szyszko i Aneta Tokarska z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku, a piąte Joanna Mastalerczuk, Rafał Grabowski i Mateusz Wilaszek z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem.

18 kwietnia odbył się finał Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. 14 najlepszych zespołów walczyło o indeksy uczelni, dodatkowe punkty w rekrutacji do uczelni wyższych w Polsce oraz nagrody rzeczowe.

Jesteśmy dumni z naszej młodzieży. A nasza radość jest tym większa, że uczniowie podlaskich szkół od lat przechodzą do pierwszej ósemki, która rozgrywa finałowe starcie. Drugie i piąte miejsca świadczą o ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i pracy włożonej w uzyskanie takiego wyniku. Sukces cieszy nas, tym bardziej że w konkursie startowało blisko 36 tys. uczniów z całej Polski. Finaliści zdobyli cenne nagrody rzeczowe w postaci tabletów jak również przyrzeczenia indeksów do 28 uczelni w całym kraju w tym Uniwersytetu Warszawskiego, Łódzkiego, Białostockiego czy Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zwycięscy mogą skorzystać również z dodatkowych punktów w procesie rekrutacyjnym na renomowane uczelnie do 15 szkół wyższych w tym na Warszawski Uniwersytet Medyczny, Politechnikę Częstochowską czy Akademię Pomorską w Słupsku” - informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Finał odbywał się w Centralki ZUS w Warszawie. O kolejności miejsc zdecydowały zdobyte punkty oraz czas, w jakim zespoły udzieliły odpowiedzi. ”Pierwsze miejsce przypadło uczniom z Zespół Szkół Ekonomicznych w Żarach, a trzecie zespołowi z Liceum Ogólnokształcąco w Rzepinie” — dodaje rzeczniczka.

Ideą ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest kształtowanie świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Tylko w tym roku do projektu przystąpiło 1729 szkół z całego kraju. Miejsce w finale ogólnopolskiej Olimpiady o wysokim prestiżu to wspaniały sukces naszych dwóch drużyn, które wykazały się ogromną znajomością tematu oraz umiejętnością opanowania emocji. Wiedza zdobyta podczas nauki pozwoli im podejmować słuszne decyzje dotyczące przyszłej ścieżki zawodowej. Jest też niezbędna, by racjonalne planować i decydować w życiu prywatnym.

info: ZUS

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk