ziarnomax

Rolwit

hr studio

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Wysokie Mazowieckie: 2,4 mln zł na termomodernizację hali sportowej i instalację OZE
foto: UMWP

Wysokie Mazowieckie: 2,4 mln zł na termomodernizację hali sportowej i instalację OZE

stomadica wysokie mazowieckie

W piątek, 5 lipca, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego podpisano umowy na dofinansowanie projektów wspierających ochronę środowiska. Cztery podlaskie gminy, w tym Wysokie Mazowieckie, otrzymały dofinansowanie z Unii Europejskiej na montaż instalacji OZE, termomodernizację budynków użyteczności publicznej oraz edukację ekologiczną.

W Wysokiem Mazowieckiem dofinansowanie w wysokości ponad 2,4 mln zł zostanie przeznaczone na termomodernizację i instalację systemów odnawialnych źródeł energii (OZE) w hali sportowej. Burmistrz Wysokiego Mazowieckiego, Jarosław Siekierko, wyraził zadowolenie z otrzymanych środków, podkreślając ich znaczenie dla lokalnej społeczności.

Te środki na pewno się przydadzą. Będzie to szeroki zakres prac remontowych. Zostanie wyremontowana hala sportowa w szkole podstawowej nr 1. Planowane jest ocieplenie budynku, wymiana wentylacji i oświetlenia na energooszczędne. Będą też realizowane działania z zakresu edukacji ekologicznej. – powiedział burmistrz Siekierko.

Oprócz Wysokiego Mazowieckiego pieniądze trafią do trzech podlaskich gmin: Dąbrowy Białostockiej, Narewki i Gib. Dofinansowanie, na które podpisano umowy, zostało przyznane z budżetu programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027. A całkowita wartość czterech projektów wynosi blisko 16 mln zł.

wm53647634

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk